Dolů do města!

Innsbruck, tyrolská metropole poctěná pořadatelstvím olympijských her, leží uprostřed horského světa. Ráno si tak můžete vychutnat capuccino v městské kavárně, klidně v oteplovačkách, a zároveň stihnete „první lano“ na sjezdovku. Vybírat můžete ze 300 km tratí a komu by to bylo málo, může vyzkoušet třeba ještě olympijskou bobovou dráhu.Co má Innsbruck pro zimní sportovce ke zhlédnutí? Určitě by bylo hříchem minout moderní skokanský můstek od slavné architektky Zahy Hadid. Kdo raději kulturu, může navštívit lidové muzeum umění nebo galerie, kde se setkává tradice s avantgardou. A intenzivní zážitky je nejlepší završit kulinářsky – ve městě najdete mnoho restaurací oceněných „kuchařskou čepicí“. Přímo v centru města se můžete také oddávat nákupům – ať už v malých obchůdcích nebo ve vyhlášeném nákupním centru Kaufhaus Tyrol.All You Can Ski: jeden skipas pro celý Olympia SkiWorld Innsbruck

Okolí Innsbrucku je lyžařsky v nejlepším slova smyslu prověřené – zimní olympiádou v letech 1964 a 1976 a nejnověji 1. olympiádou mládeže v r. 2012. Celkem 90 lanovek a vleků a 300 km sjezdovek je lyžařům k dispozici až do jara, a to s jedním jediným skipasem. O sněhovou jistotu je také postaráno – vždyť Kühtai je s výškou 2 000 m n. m. nejvýše položenou lyžařskou vesnicí v celém Rakousku.Přímo nad městem najdou freestyloví lyžaři a snowboardisté Nordkette Skylinepark, tamtéž – anebo do Axamer Lizum, Kühtai či na Stubaiský ledovec - se mohou za prašanem vydat i freerideři. Kdo má spíše chuť na přívětivé lyžování na sjezdovkách, bude „doma“ v rodinných lyžařských centrech Muttereralm, Rangger Köpfl, Schlick 2000 nebo Glungezer.

Se superskipasem Olympia SkiWorld Innsbruck se vám otevřou nejen brány všech těchto areálů, ale můžete k dopravě do nich bezplatně využívat i síť místních skibusů. Skipas na 6 dní vyjde na 215 eur.


www.innsbruck.info