Díky ochlazení a sněžení se do Beskyd opět vrací ta pravá zima, sněhové podmínky jsou výborné a Razula chystá i řadu zajímavých akcí, například dětský závod O pohár strašidýlka Razuláka v neděli 17. ledna nebo v sobotu 23. ledna testování skialpů s nočním závodem.

Vyžití pro dospělé i děti

Ski areál Razula je součástí Resortu Valachy, který dále tvoří hotely Lanterna, Horal a Galik s relaxačními centry v karlovickém údolí Léskové. Právě díky tomu se nabízí ideální příležitost spojit zimní sporty s další zábavou.

Středisko tvoří tři sjezdovky různé délky a náročnosti situované u hotelů resortu, kde se dá nejen zdarma zaparkovat, ale také zaskočit doslova pár metrů za občerstvením a odpočinkem. Zatímco zkušené sjezdaře nejvíc láká hlavní červená sjezdovka Razula poblíž hotelu Lanterna (1 km, převýšení 210 m), rodiny s dětmi najdou maximální vyžití na sjezdovce Horal u hotelu Horal, kde je při dobrých sněhových podmínkách v provozu také snowtubing. Letos bylo vylepšeno zázemí pro děti – v zimním parku Razulák přibyl kolotoč a také zázemí pro odpočinek. V areálu jsou k dispozici i lyžařská škola Sunski, půjčovna a servis.

Lyžuj a plav hodinu zdarma

Lyžaře do střediska láká mimo jiné oblíbená akce na skipasy Lyžuj a plav: k celodennímu a večernímu skipasu obdržíte hodinový vstup zdarma do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal a ze sjezdovky tak můžete zaplout rovnou do „moře“.

Povedenou novinkou letošní sezóny je navíc pozdní snídaně v ceně ranního skipasu. Poté, co si užijete dokonalý manžestr, vás čeká klínek frgálu a šálek kávy nebo čaje na zahřátí v Gril srubu Razula u sjezdovky. Ranní skipas platí v pondělí až pátek od 9 do 11 a o víkendu od 8 do 10 hodin.

A ještě speciální tip: pokud plánujete strávit ve Velkých Karlovicích více dnů, využijte zimní balíček v hotelech Lanterna a Horal. Zahrnuje i skipas, děti mají ubytování s polopenzí zdarma a v ceně je i neomezený vstup do wellness center nebo masáž.

Na masáž a za saunovými rituály

Ruku na srdce, co může být příjemnějšího, než se po lyžování oddat relaxaci? K tomu nabízí ideální podmínky zejména Wellness Horal vedle sjezdovky Horal. V jeho třech termálních bazénech po dni stráveném na sněhu dokonale prohřejete unavené svaly ve slané vodě vyhřívané na 36 °C. V areálu najdete i kardio fitness a saunový svět s nabídkou exotických masáží s rodilými Thajkami, Srí Lančany, Balijci či Filipínkami. Skutečnou lahůdkou jsou saunové rituály, které se tu konají až devětkrát denně.

Lyžování a relaxaci završí gurmánské zážitky. Restaurace hotelů Lanterna, Horal a Galik přináší velký výběr krajových specialit s důrazem na regionální produkty. Malým hostům čekání na jídlo ukrátí dětské koutky či bowling.

Víte, že…

…Ski areál Razula je nově součástí Skiregionu Valašsko, který přináší možnost zakoupení společného skipasu. Dvou a vícedenní skipasy můžete využít celkem v šesti střediscích v okolí – mj. na Kohútce nebo Bílé.
…Velké Karlovice jsou také oblíbeným cílem běžkařů. Přímo v obci je upravováno a značeno 40 km běžeckých tras. Na to navazuje dalších 50 km na okolních hřebenech.

Tipy na nejbližší akce:

17. 1. - Závod o pohár strašidýlka Razuláka
23. 1. - Noční hobby závod aneb Skialp při měsíčku
28.–31. 1. - Škola běžeckého lyžování
31. 1. - Závod o pohár strašidýlka Razuláka
14. 2. - Valentýnské lyžování:
14. 2. - Závod o pohár strašidýlka Razuláka

www.razula.cz