SNOW 94 vychází 21. ledna 2016
142 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!
Ve SNOW 94 najdete 5 skipasů zdarma + jednu vstupenku do aquaparku:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Marek „Mario“ Skála má rád ten pocit... takhle se trochu proletět

„Mám rád ten pocit se takhle trochu proletět,“ řekl mi na klidné zahrádce restaurace v podhůří Krkonoš sympatický mladík, do něhož bych na první pohled vůbec neřekl, že je to drsný freestyler, který létá vysoko a často i hlavou dolů. Příjemné povídání odhalilo přemýšlivého sportovce, ale hlavně srdcaře, který moc dobře ví, o co všechno přichází, ale jde dál, protože má „ten pocit se takhle trochu proletět“ prostě rád…


Ski klub Harrachov - stoletá historie i mladé naděje

Celkem 39 z nich se zúčastnilo olympijských her nebo mistrovství světa. Z těchto vrcholných akcí přivezli 8 medailí, probojovali se i na nejvyšší stupeň v závodech Světového poháru, v celkovém pořadí či na Turné čtyř můstků se jejich jména objevovala v první desítce.

V čem se lyžilo před více než stoletím?

Strmá spirála materiálového vývoje zaznamenala u skijáků, jak jinak, dynamickou křivku. Stačí porovnat roky 1900 (dužky a jasanky), 1925 (první běžky a skokačky), 1950 (lepené lyže, lité umělohmotné skluznice), 1975 (laminátové a polyuretanové skelety), po 2000 (příchod karbonu a kevlaru) s dnešní technologií odlehčených špiček... Jen z tohoto stručného popisu a hodně orientačních dobových milníků jsme paf, jaký frmol nabral materiálový progres. Než vraťme se o více než století nazpět a pobavme se nad úsměvnými momentkami na skleněných deskách negativů pánů fotografů, neváhajících vynést, či na rohačkách vyvézt, těžké aparáty do zimní nepohody. V ní pak vzdor technickým problémům s náročnou expozicí, v mrazu a při vysoké vlhkosti zvěčnit pionýry lyžby v českém podhůří a na hřebenech.


Memory Fit na vlastní nohy

Pokud se někde v oblasti lyžařského vybavení koncentrují technologie možná až převratné, pak v kraji lyžařských bot. Zejména pak fenomén tepelného tvarování skeletu se postupně šíří trhem – logicky je jeho potenciál zvýšení komfortu atraktivní pro každého lyžaře, který pochopil, co to jsou padnoucí boty. Nás letos zaujala technologie Memory Fit od značky Atomic, která avizuje rychlé a snadné tvarování vnitřní botičky i skeletu v jednom kroku.


Skiwithme.cz - Neboj se a utíkej!

Nohám jsme dali v minulém díle trochu odpočinout a soustředili se na hlavu. Dnes se vrátíme opět k nohám a ke cvičení, které nás kromě jiného naučí zbavit se strachu z náklonu.


Bzz bzz parník, strom bzz bzz

Rodiče, děti a hory aneb jak to vidí dětské instruktorky
Když jsem plánovala dnešní téma, netušila jsem, že psát o něm bude asi tak náročné jako rozmotat Gordický uzel. Uznejte, víte snad o způsobu, jak psát o vývojové pedagogice v kontextu výuky lyžování dětí tak, aby to někdo měl chuť přečíst až do konce? No, a protože Gordický uzel nelze rozmotat, zato ho lze parádně rozseknout, tak já to prostě taky rozseknu.


Cenová politika zahraničních areálů

Poněkud jinak než v domácích areálech se cenová politika vyvíjela v zahraničí a není ani divu, že v každé alpské zemi poněkud odlišně.


Vymítání mýtů o lavinách

„… Jsem to odpružil, normálně, když si to z kolen takhle odpružíš, tak tě střední, ale opakuji střední lavina nemůže ohrozit. Ale pak si vole musíš do sněhu vyhrabat takovou díru a plivnout, a kam to půjde, tak tam musíš hrabat,“ praví se ve známé scéně českého filmu Pupendo.


Lavinové vyhledávače pod lupou

Na sklonku zimy 2015 se na Brnčálce sešli horští záchranáři, vůdcové a lavinoví specialisti, aby spolu otestovali nejnovější lavinové vyhledávače.


Mont Blanc - na lyžích na střechu Evropy

Už jen fakt, že Mont Blanc je se svými 4 810 metry nejvyšší horou Alp a Evropy, přirozeně táhne milovníky hor, aby se na něj podívali. Podporuje to také skutečnost, že výstup na střechu Evropy nemusí být nikterak technicky náročný.


Zápas snowboard versus lyže = 5:10

Co je lepší? Ještě než se pustím do srovnávání prkna a lyží, musím poctivě přiznat, že i když ke spouštění z kopce využívám oboje náčiní, jsem snowboardující lyžař a nikoliv naopak.


Předpověď pro nejvyšší sjezdařské mety v Alpách

Ptáte se, kam se dá vyrazit v Alpách na sjezdovky vůbec nejvýš? Netrapte se dlouhým hledáním na internetu, zeptejte se jako já – znalců. Radek Holub vysypal lokality i jejich nadmořské výšky z rukávu jak děcko ve druhé třídě malou násobilku. A proč jsem ho s touhle pro něj banální otázkou obtěžovala? Říkala jsem si, že je nejvyšší čas posunout se tam, kam až nás Alpy pustí. JAk je to s předpovědí počasí pro takové výšky? Věříte, že ji numerické modely dokáží vypočítat právě pro ten jeden konkrétní vrchol?


Kravské lanovky ve Švýcarsku

Malé lanovky, velké hory a charakteristické rysy venkova. Ve švýcarských Alpách velmi často narazíte na „Buurebähnli“ – kravské lanovky. Jedná se o malé kabinové lanovky patřící obvykle místním občanům. Aby nemuseli vyhánět a shánět stáda po kolikrát nebezpečných až neschůdných stezkách, postavili si pro krávy lanovky. Těmi je prostě vyvezou nahoru a svezou dolů přesně v době, kdy je to potřeba.


Ötztal - ohromující údolí

Tyrolské údolí Ötztal je ostře vyřezané do třítisícových svahů a napěchované lanovkami, sjezdovkami i lyžaři – a umí ohromit nejen přírodními parametry.


Česko - čtyři nové lanovky 3. díl

Kromě moderních 6sedaček v Janských Lázních a ve Špindlerově Mlýně mají Krkonoše letos ještě novou a unikátní lanovku na Bubákově.


Portugalsko - v horách Dona Quijota

Nikdo by se dvakrát nepodivoval nad plánem naskočit do letadla a letět do Portugalska na letní dovolenou. Pobřeží Algarve s překrásnými plážemi je dobře známé a jeho metropole Lisabon se pyšní bohatou historií sahající až do období, kdy tato malá země vládla mořím. Co ale takhle vyrazit tam v zimě?


A mnoho dalšího najdete ve SNOW 94!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE!