Od začátku dubna panují nadprůměrné teploty, Chopok nevyjímaje. Z březnových 335 cm se koncem dubna výška sněhu na vrcholu smrskla na 125 cm, Kamenná chata hlásila 85 cm a Kosodrevina 70 cm sněhu. Být tyto hodnoty v lednu, tak si moc nezalyžujeme, naštěstí koncem dubna stačily k perfektnímu jarnímu lyžování na 16(!) kilometrech sjezdovek, a to se vším všudy. Dvoudenní skipas stál 26 EUR. V neděli netahal sever v horních pasážích kvůli větru a občerstvení na Zadných Derešoch bylo již mimo provoz, ostatní funkční. Po ránu sníh zmrzlý, přes poledne měkký a v odpoledních hodinách silně kašovitý. Slunce pálilo oba dva dny, lidí akorát, tedy skoro ani noha, přesto bylo malé parkoviště na Srdiečku v 9.00 již zaplněné. Teploty na Chopku klesaly k nule, v neděli -4, zatímco na Srdiečku okolo 15 stupňů a v Jasné ještě o něco tepleji.
Po tom, co ve Vrátne uzavřeli sezonu, zůstává Chopok spolu se Štrbským Plesem a Lomnickým sedlem posledním místem na Slovensku, kde si první květnový víkend ještě budete moci zalyžovat.

Uplynulý víkend se daly pohodlně sjet následující sjezdovky: na jihu vše nad hranicí lesa, na severu Pretekárska na Priehybu, Májová, FIS, Spravodlivá, Majstrovská a všechny freeride zóny

Fotoreportáž Chopok 25.4.09
dole jaro, nahoře zima – klasická ukázka jarního lyžování (Chopok z Bystré, 26.4.09)

Fotoreportáž Chopok 25.4.09
podle internetu byly podmínky na Srdiečku omezené a 30 cm sněhu
  • upřímně, na sjezd to nebylo, spíš šlo o to nemuset sjíždět na Srdiečko
lanovkou, ale po svých...

Fotoreportáž Chopok 25.4.09
... avšak nad hranicí lesa bylo bílo a bílo (Zadné Dereše)

Fotoreportáž Chopok 25.4.09
sjezd severních žlabů Chopku

Fotoreportáž Chopok 25.4.09
sedačkou na Koňský Grúň

Fotoreportáž Chopok 25.4.09
FISka byla sjízdná v plné délce, tedy z 2024 do 1028 metrů, dojezd na Záhradky už byl na dvou místech asi pouze metr široký, ale sjet se dalo bez problémů (opravdu unikátní), na první květnový víkend to ale nevydrží (pokud nebude na exponovaná místa na trati navážen sníh)

Fotoreportáž Chopok 25.4.09
Pretekárska byla bez chybičky a do příštího víkendu by měla vydržet

Fotoreportáž Chopok 25.4.09
bez pomoci obsluhy vleku některá místa na dráze již moc dlouho nevydrží
Mnoho dalších fotek vč. popisků najdete ve FOTOGALERII.