Hlavním bodem programu akce, který začne v 9 hodin ráno a skončí v 16 hodin odpoledne, i nadále zůstává test centrum předních snowboardových značek, díky kterému si každý může zdarma zapůjčit a na svahu vyzkoušet nejnovější snowboardové vybavení. Nedílnou součástí je také bezplatná výuka snowboardingu, během které jsou k dispozici cenné rady profesionálních trenérů. Zájemci se tak mohou zlepšit ať už v samotných základech jízdy, tak i ve freestylovém ježdění ve snowparku. Centrem celé akce bude stanové městečko postavené vždy na nejfrekventova­nějším místě v daném zimním středisku.

Freestyle závod pro juniory a Riglet Park pro ty úplně nejmenší

Oproti první zastávce v Deštném chystají organizátoři ve Špindlu hned několik novinek a tou největší je tzv. Riglet Park. Jedná se o speciální program pro děti od 3 do 6 let, který umožňuje vyzkoušet těm nejmenším snowboardové dovednosti v prostředí, které je připravené přímo pro ně. Díky dětským překážkám a vedení zkušeným instruktorem se stává snowboardový park hřištěm pro děti, kde si můžou vyzkoušet rovnováhu a postavení na snowboardu, ještě předtím než půjdou na skutečnou sjezdovku.

“Letošní ročník je co do programu jednoznačně nejnabitější ze všech, co jsme doposud připravovali,” říká hlavní organizátor akce Martin Večerka. “Snažíme se zaměřit na rozšíření programu tak, aby Just Ride! byl ještě zajímavější pro všechny návštěvníky hor. Na své si tak přijdou jak mladí snowboarďáci, tak rodiče s dětmi. Pro ty nejmenší je například připravena výuka začátků zdarma nebo závod o velké množství věcných cen. Ve Špindlerově Mlýně navíc doplňujeme program o unikátní Riglet Park pro děti od 3 do 6 let,” dodává Večerka.

Kamerky, drony, fotky…

Půjčovat se ale nebudou zdaleka jen snowboardy. Vyzkoušet si “na vlastní kůži” bude možné i nejnovější malé akční kamerky nebo fotoaparáty a speciální novinkou je také prezentace dronů - malých vrtulníků se zabudovanou kamerou. U velkoformátové fotostěny se bude moci každý se svými kamarády nebo rodinou nechat vyfotit od profesionálního fotografa a fotku dostane vytištěnou rovnou na místě.

Výše uvedené ale zdaleka není vše co během dne Just Ride! nabízí. Je toho mnohem více, a proto doporučujeme sledovat stránku www.just-ride.cz. Po skončení denní části akce nekončí, protože jako na každé správné snowboardové akci následuje velká afterparty, na které vždy vystoupí přední čeští DJs a skončí až v ranních hodinách.

“Chceme, aby se lidé na Just Ridu především bavili, ničím se nestresovali, zažili super den na kopci a večer na afterparty. Není důležité na jaké úrovni jezdíte, jestli dáváte triky v parku, jen tak si zatáčíte na sjezdovkách nebo se prostě teprve učíte jak na to. Jediné podstatné je to, co nás všechny baví a spojuje - samotný snowboarding ve všech svých formách. A právě proto se snažíme dosáhnout toho, aby Just Ride! byl vždy událostí, kde se potkávají lidé s tímhle společným zájmem,” dodává Martin Večerka.

Termíny a místa konání:

1. sobota 23. ledna 2016 - Deštné v Orlických horách
2. sobota 30. ledna 2016 - Špindlerův Mlýn - Svatý Petr
3. sobota 6. února 2016 - Dolní Morava
4. sobota 13. února 2016 - Boží Dar - Neklid
5. sobota 27. února 2016 - Karolinka
6. sobota 6. března 2016 - Špičák na Šumavě


www.just-ride.cz

www.facebook.com/…ide.justride


Video z první zastávky v Deštném