Skiareál Horní Vltavice na vás zavane svou rodinou atmosféru už od příjezdu. Přestože neděle, na svahu byl pravý šumavský klid – žádná fronta u vleku, jezdilo se téměř bez čekání.


Sjezdovka není příliš prudká, což ji předurčuje pro děti a začátečníky, kteří si ještě nejsou svou jízdou dostatečně jisti. Sjezdovka je však dostatečně široká, a tak si na ní může zdokonalovat větší oblouk i zdatnější rodič. Bohužel zatím nebylo možné využít snowpark – sněhu je zatím málo, i když po celý den alespoň připadával.


Pro nejmenší je v Horní Vltavici připravena lyžařská školička. Na malém slalomu si děti procvičí obloučky a průjezd tunelem jim pomůže zaujmout lyžařský postoj. Průprava ve školičce samozřejmě probíhá pod dozorem zkušených instruktorů.


Až na vás přijde touha něco zakousnout, nezbyde vám, než sáhnout do své kapsy. Místní bufet totiž bohužel loni lehl popelem a nový zatím není postaven. Na pokladně je k dostání alespoň čajík, káva a sušenka. Avšak možná budete mít štěstí, pokud si místní lyžaři přinesou svůj ohřívák na párky a za hezký úsměv se s vámi o jihočeský pikador (párek v rohlíku) rádi rozdělí.


Po lyžovačce se k odpočinku nabízí gaučík umístěný hned u vleku. V případě nevlídného počasí je k dispozici posezení ve stanu, kde se před vločkami či jinými nástrahami počasí bezpečně schováte.


Skiareál má i umělé osvětlení. Každou středu, pátek a sobotu tak můžete prodloužit svůj pobyt na svahu až do večerních hodin.


Při reportech jsme používali lyže značky FISCHER, hůlky LEKI, helmy a brýle SMITH, rukavice LEVEL a hodinky GARMIN Fénix 3. Do střediska nás dovezl vůz HYUNDAI Tucson a fotografie jsou pořízené technikou SAMSUNG.


Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: