Na svahu v Hlubočkách můžete vybírat ze šesti sjezdových tratí – tou hlavní je 550 m dlouhá modrá, kterou doplňuje 600 m dlouhá červená a 180 m dlouhá modrá Dětská sjezdovka se zcela rovnoměrným sklonem. Všechny sjezdovky jsou denně pečlivě upravovány a samozřejmě zasněžovány. Tratě obsluhují tři vleky – moderní dvoukotva, poma a jeden dětský vlek typu poma. Úplně nejmenším pak slouží lyžařský koberec o délce 50 m. Večerní lyžování se už odehrává takřka v celém areálu – hlavní sjezdovka je z každé strany osvětlena 40 lampami, takže je na ní vidět skoro jako ve dne a bylo nainstalováno osvětlení na červenou sjezdovku a na sjezdovky kolem pohyblivého pásu.

Výkonné zasněžování

Lyžařské středisko ve výšce necelých 400 m n. m. je samozřejmě závislé na výkonném zasněžování – už před minulou sezónou byla ve spolupráci s ROP – Střední Morava vybudována vodní nádrž a nová čerpací stanice, čímž se zvýšila kapacita zasněžovacího systému. Při dostatečných mrazech tak mohou naplno běžet všechna děla, což samozřejmě zkracuje i čas nutný pro zasněžení všech tratí v areálu.

Škola, ohřívárna i restaurace

Přímo v areálu je k dispozici lyžařská a snowboardová škola, nechybí ani půjčovna vybavení. Děti se mohou schovat do ohřívárny s hernou a toaletami. Součástí areálu je také nekuřácká restaurace s venkovním posezením (zde je kouření povoleno) s čerstvou pizzou přímo z pece a je zde ještě jedno občerstvení.

Pohodlné parkování

Přímo u vleků je asfaltová parkovací plocha pro 50 automobilů a v těsné blízkosti je také další zpevněná odstavná plocha, na níž je místo pro 150 automobilů. V případě potřeby na ni navazují ještě nezpevněné plochy.

Na lyže kdykoliv

Malá vzdálenost areálu od největších měst Olomouckého kraje ušetří návštěvníkům areálu náklady za dopravu i čas a hlavně se mohou k návštěvě rozhodnout prakticky kdykoliv. Do areálu není daleko ani z Brna či Vyškova, navíc po rychlostních silnicích. Areál je v provozu denně od 9 do 21 hodin.

Bobová dráha se 17 zatáčkami

Novinkou letošní sezóny je bobová dráha s více než 1 000 m dlouhým sjezdem se 17 zatáčkami, dvěma karusely (otočkami o 360 °), dvěma jumpy (terénními zlomy), jedním mostem a jedním tunelem. Jedno i dvoumístné boby mohou dosáhnout rychlosti až 60 km/h, ale samozřejmě i méně – záleží jen na jezdci, jestli si chce užít pohodovou, nebo adrenalinovou jízdu. S celkovou délkou přes 1 500 m se jedná o nejdelší dráhu na Moravě a 3. nejdelší v celé ČR. Současně jde o jedinou korytovou dráhu na Moravě.

www.skiarealhlubocky.cz