Zelená, modrá, červená i černá

Na svah se dostanete buď s pomocí dvou lyžařských vleků s tyčovými teleskopickými unášeči, které mají možnost plynulé regulace rychlosti, což samozřejmě usnadňuje nástup dětí a začátečníků, anebo s pomocí klasické dvoukotvy. Podél těchto vleků se rozbíhají hned čtyři sjezdovky, a to opravdu všech obtížností. Svůj svah si tu najdou jak začátečníci, tak náročnější – nejmenší se mohou cvičit na zelené sjezdovce (100 m) se dvěma lanovými vleky zdarma. Oblíbenou rodinnou tratí je modrá (300 m), sportovnější lyžaře uspokojí červená (500 m) a nechybí dokonce ani černý svah (250 m). Ten prošel terénními úpravami a plánuje se umístění trvalé časomíry se slalomovou tratí. Všechny sjezdovky jsou kompletně zasněžovány a samozřejmě denně upravovány rolbami. Navíc jsou uměle osvětleny pro večerní lyžování.

Sjezdovka přes silnici první třídy

Od roku 2006 se v Hlinsku lyžuje na mostě, a to na prodloužené sjezdové trati překlenující silnici I/34. Takto vzniklá půlkilometrová červená sjezdovka nemá co do délky na jih od Pardubic konkurenci. Je součástí každoročního seriálu závodů Ligy o pohár Vysočiny a díky svému sportovnímu charakteru sklízí mezi závodními tratěmi na Vysočině jednoznačně největší úspěch.

Vše po ruce

Návštěvníci najdou v areálu pohodlně vše potřebné na jednom místě. V loňské sezóně se dočkali nové příjezdové silnice. Parkování až pro 300 vozidel je přímo u vleků a zdarma, pod sjezdovkami se nachází i půjčovna lyží a snowboardů a příjemná restaurace.

Lyžařská a snb škola, kde se mohou učit zájemci každého věku, je vyhlášená svými kurzy pro děti předškolního a školního věku – během sezóny si zde osvojí základy lyžování na 500 dětí z Pardubicka a Chrudimska.

V nabídce jsou bodové jízdenky i časové skipasy platné od 2 do 6 hodin. Dětský lanový vlek je k dispozici zcela zdarma. Lyžařský areál je v provozu od pondělí do soboty 8.30–20 hod. a v neděli 8.30–17 hod.

www.ski.hlinsko.cz