Den plný sportu a zábavy tvořil bohatý program a všichni účastníci především mladších ročníků se mohli aktivně zúčastnit jednotlivých bodů programu. Pod patronací lyžařské školy Sport Monínec zdarma výuky lyžování a snowboardingu či dětského slalomu.

Dále pak letošní novinku skiareálu Monínec - zábavnou trať Funline, zakončenou 8 m dlouhým průjezdovým tunelem či začátečnický snowpark v horní části skierálu. Po celý den se po skiareálu Monínec pohyboval také profesionální fotograf, který na závěr dne přímo ve stanovém městečku tisknul pořízené fotografie, o které byl návštěvníky požádán.

Hlavní dění se pak odehrávalo na terase restaurace M2 na dojezdu hlavní sjezdovky, kde byl postaven a aktivně využíván Burton Riglet Park zaměřený na výuku základů snowboardingu pro děti od 2-6 let, dále pak testcentrum lyží značky K2, a testovalo se také snowboardové vybavení značky Burton.Nepřehlédnutelným lákadlem pak byl závodní kamion týmu KM Racing, se kterým Martin Macík letos absolvoval jakožto nejmladší řidič v této kategorii náročnou Dakarskou rallye. Návštěvníci Monínce si mohli závodní kamion prohlédnout i z pohledu řidiče, nechat se s Martinem vyfotit a třeba podepsat v rámci autogramiády, o kterou byl velký zájem.

Součástí dne byla také zajímavá ukázka záchranářů, kteří po zastavení lanové dráhy na Monínci zachraňovali uvízlé osoby pomocí lanové techniky, nutno podotknout, že na závěr dne byl provoz lanovky prodloužen o 30 min navíc.

Spolupořadatelem akce bylo také rádio Blaník, které zaštítilo hudební část, kdy v průběhu dne probíhaly různé soutěže s moderátory, krátká beseda se zástupci Policie na téma bezpečného pohybu po sjezdovkách a na konci celého dne vystoupila skupina Maxim Turbulenc.

Velké díky patří skiareálu Monínec, rádiu Blaník a projektu Funline. Dále pak partnerům, jmenovitě pak zástupci distributora značek K2 a Burton, závodnímu týmu KM Racing potažmo Martinu Macíkovi, lyžařské škole a půjčovně Sport Monínec, mediálnímu partneru časopisu SNOW a internetovému magazínu www.snow.cz.