První stopy vedly na červenou sjezdovku ve Svatém Petru. Na té jediné byl trochu poznat ranní Fresh Track, neboť už na ní nebyly varhánky, zároveň ale nebyla ani nijak poničená. Červená FIS ve Špindlu je mou nejoblíbenější, kde se vždy svižně sportovně svezu i s nějakým tím poletem na hrance.


Zato Hromovka manšestrem hrála! Kdo ukořistil první jízdu tam, musel si vrnět blahem. My si na Hromovce vyzkoušeli snowpark, kterému sice ještě chybí nějaký ten skok, na bedýnkách a zábradlíčkách se už ale dá zkoušet ledacos. Pro děti jde hlavně o zpestření v podobě terénních vln.


Jakmile se kolem půl desáté začaly tvořit u sedačkové lanovky fronty, vzali jsme „lyže na ramena“ a jeli jezdit na kotvu na Hřiště, kde jezdilo bez čekání. Hřiště je horní část nad černou sjezdovkou FIS WorldCup a my ji měli téměř pro sebe. Také Hřiště patří mezi moje oblíbené pisty - vyhovuje mi akorátní carvingový sklon a taky dostatečná šířka, takže se tu člověk nemusí nijak omezovat.


Asi největší letošní plus má u mě Špindl za novou vyhřívanou sedačkovou lanovku. Za poslední týden jsem si několikrát ráno sedala na mokrou sedačku a tenhle modrý vyhřívaný dopravní prostředek lyžování opravdu zpříjemní, a jistě nejen dámským zadečkům. Měkké a teplé – skoro se nechtělo vystoupit. :-)


Další letošní špindlerovskou novinkou je Ledárium na Pláních, které připomíná 700. výročí narození krále Karla IV. Ledáruim můžete navštívit od 9:00 do 15:30, a to zdarma. V sobotu se tu konal ještě koncert spojený se zážitkovou valentýnskou večeří.


Kolem poledne jsme se přesunuli na Medvědín a jeho poměrně dlouhé sjezdovky, kde není skoro žádná zatáčka, takže jsou i pěkně přehledné. Kolem dvanácté už sice nebyl manšestr, na druhou stranu nebyly ani nijak velké boule, jen tu bylo poměrně dost lyžařů, ale s tím tu člověk o víkendu, kór pěkném, prostě musí počítat.


Drobné občerstvení jsme si dali tentokrát u výstupní stanice sedačkové lanovky na Medvědíně. Zatímco v horním patře najdete samoobslužnou restauraci, v dolním se nachází bar s teplými i studenými nápoji a dortíky jako sachr, mrkvový dort nebo medovník, jejichž průměrná cena se pohybuje kolem 80 Kč. Pro jídlo si sice musíte dojít k baru, obsluha ale aktivně sklízí ze stolu.


Špindlerův Mlýn v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h
Celodenní skipas dospělý     850 Kč
Senior/Junior     680 Kč
Děti do 6 let     zdarma
Parkování     zdarma na Hromovce i Medvědíně u lanovky


Při reportech jsme používali lyže značky FISCHER, hůlky LEKI, helmy a brýle SMITH, rukavice LEVEL a hodinky GARMIN Fénix 3. Do střediska nás dovezl vůz HYUNDAI Tucson a fotografie jsou pořízené technikou SAMSUNG.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: