Přijíždíte-li přímo z Bachledové doliny, budete na sjezdovky nastupovat třísedačkovou lanovkou, která vás vyveze na vrchol, odkud se můžete spustit jak zpět, tak na druhou stranu zvanou Jezersko. Hlavně se ale můžete na vrcholu zastavit – na rozhledně, která je jeho dominantou.


Už od začátku jsme přišli straně směrem na Jezersko na chuť – nejprve jsme zkusili červenou sjezdovku Majstrák měřící přes kilometr. Pro mě byla nejzajímavější část pod lanovkou, kde si to šlo na lyžích se svahem pěkně rozdat na padáku. Pak se sjezdovka postupně v zatáčkách zvolňuje až k nástupu na čytřsedačkovou lanovku Jezersko.


Ještě o trochu víc bodů za sympatii sesbírala sousední černá a velmi přehledná sjezdovka Slalomák s konstantním sklonem. Černý hang dokonce ke konci přitvrzuje, takže k nástupní stanici lanovky Jezersko dojíždíte s pořádnou rychlostí.


Sjezdovka Furmanec I působila odstrčeně a jakoby osamoceně – opak byl ale pravdou. Na této jediné sjezdovce se v úterý vytvořila lehká fronta, přesto i v odpoledních hodinách byla pista velmi pěkně upravená a bez jakýchkoli boulí. Tato sjezdovka je asi nejširší ze všech, bez jediné zatáčky a v podstatě se blížila i nějaké té mírnější rakouské dálnici.


Modré sjezdovky najdete, vydáte-li se směrem zpět do Bachledové doliny. Tou nejvýraznější modrou je sjezdovka Bachledka I – začíná poměrně dlouhým traverzem, který je po celé délce přehledný. Pak následuje mírný sešup, který už odpoledne hostil nějakou tu muldu, takže lepší poježdění v této části bylo u pomy na sjezdovce Bachledka II, jež i odpoledne vydržela v lepším stavu a nebyla ani tak frekventovaná.


Na nelyžařský program dojde v letošních zimních podmínkách více než kdy jindy. Bachledka sází na atrakce jako snowtubing nebo snowrafting. Zatímco snowtubing se nese v pohodové rychlosti a zvládnou ho i ti nejmenší, snowrafting působí jako opravdový adrenalin. Jednak to je z kopce docela rychlost a s celým raftem se během jízdy několikrát otočíte, a jednak to může být pěkný zážitek i cestou na kopec, kdy raft i s cestujícími vytahuje skútr.


Milé překvapení: k zakoupenému celodennímu skipasu dostanete kartičku, s níž si můžete zajít na kafíčko a teplý štrúdl za 1 euro. Tuhle sváču si ale musíte stihnout vyzvednout do 11:00 v kulatém aprés-ski stanu nad lanovkou Bachledova. Kromě toho si tu můžete dát horkou čokoládu (2,50 eur) nebo různé druhy pizzy s přibližnou cenou okolo 6 eur.


Hezké prostředí, nadstandardně čisté toalety a dobré jídlo nabídne hotel Bachledka, nacházející se u dolní stanice trojsedačky Bachledová. V útulně působícím interiéru si můžete dát teplá jídla všeho druhu – od tradičních halušek přes tatarák a těstoviny až po hovězí steak. Ocenit můžete i umístění restaurace bezprostředně vedle sjezdovky, takže stačí sundat lyže a rovnou objednávat.


Bachledová v kostce:

Vzdálenost z Prahy     6 h 17 min
Celodenní skipas dospělý (16 - 60 let)     25,30 eur
Celodenní skipas junior (10 – 15 let)     22,90 eur
Celodenní skipas dítě (do 9 let)     21, 70 eur
Celodenní skipas senior (od 61 let)     22,90 eur
Parkování     velké centrální parkoviště přímo v zázemí střediska, zdarma
V úterý jste mohli v Bachledové zdarma testovat lyže FISCHER, hůlky LEKI, helmy a brýle značky SMITH a rukavice LEVEL. Při reportování jsme měli nohy v teple díky vyhřívaným ponožkám LENZ, používali jsme hodinky GARMIN, fotografie pořídili pomocí techniky SAMSUNG a do střediska nás dovezly vozy HYUNDAI Tucson.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: