Intenzivní zážitek – viditelný výsledek

Již večer po příjezdu do Laax vybral Daniel Mahrer osobně každému z účastníků lyže a upravil vázání tak, aby bylo možné druhý den ráno hned vyrazit na sjezdovku. První jízdy byly věnované zahřátí a přivyknutí si na nové lyže. Poté už následovala jízda na FIS sjezdovce pro sjezd Světového poháru s výkladem Daniela o taktice při závodě.
A hned nato se vítěz sedmi závodů Světového poháru a švýcarská lyžařská legenda, pustil do první korekce stylu – jednoduché, ale efektivní rady od opravdového profesionála.

Při obědě pak Daniel naladil účastníky k dalším výkonům vyprávěním o svém vítězství na slavném Hahnenkammu v Kitzbühlu. A pak přišlo natáčení jízd našich lyžařů na video, jehož analýze byl věnován večer po odpolední osvěžující koupeli ve vysekaném ledu hotelového relax centra.

Daniel Mahrer
Daniel Mahrer
Druhý den se všichni snažili zažít nové prvky svých oblouků. Projeli zbytek rozsáhlého střediska včetně ledovce Vorab ve výšce 3018m n.m. a také trať závodu Weisse schuss, která vede z výšky 2810 do střediska Flims ve výšce 1100 mn.m. a měří neuvěřitelných 12 kilometrů. „Všichni účastníci poznali zejména fakt, že se nemusí lyžování učit podle příruček, každý z nich dostal své individuální rady – jednu nebo dvě, které mu výrazně pomohly zlepšit postavení na lyžích a tím vylepšit průběh oblouku. Zlepšení bylo akorát tolik, aby se dala zvládnout během dvou dnů,“ vysvětluje Martin Beránek z KJUS CZ.
 
Daniela Mahrera, který pořádá podobné akce i pro další významné firmy, například Audi, Mercedes či banku UBS zase překvapila úroveň českých lyžařů. „Překvapilo mě, jak dobře jsou lidé z tak malé země technicky vybavení, a jak výborně lyžují,“ uvedl Mahrer, jenž pracuje zásadně s malými skupinkami, maximálně osmi lidí tak, aby měl prostor pracovat skutečně s každým individuálně.

Daniel Mahrer
Jeden z účastníků

Od počítače do Švýcarska

Pobyt ve Švýcarsku organizovala pro své klienty polečnost Level, s.r.o., výhradní dovozce oblečení Kjus do České republiky. Navíc s bonusovým místem pro výherce soutěže „Jeďte Kjusem“, v níž hráči prokazovali své lyžařské dovednosti v online počítačové hře. Z 6 573 účastníků byla nejlepší paní Křepinská  z Prahy, která svou výhru věnovala manželovi. „Bylo to jedním slovem super – Když jsem se o výhře dozvěděl, měl jsem velkou radost, ale zárověň i trochu trému, jestli na to budu stačit fyzicky. Ale bylo to krásné lyžování, odnesl jsem si opravdu hodně, Dany je velmi příjemný a skutečný profesionál – dokáže akceptovat úroveň každého lyžaře a v rámci možností poradit efektivně tak, abyste okamžitě viděli a cítili zlepšení a přitom abyste se necítili zahlcení spoustou informací. Skvělá byla také videoanalýza – i když pro mě bylo zvláštní vidět se na lyžích, hned bylo jasné, že musím leccos zlepšit.Dany nám ukázal, jak se můžeme všichni naučit fígle závodníků. Chtěl bych ale také vyzdvihnout servis, kterého se nám dostalo od Kjus CZ. Všechno fungovalo naprosto perfektně,“  říká Otakar Křepinský

Daniel Mahrer
Natáčení stylu pro večerní anylýzu
Pobyt v Laax i carvingovou školu Daniela Mahrera si ale pochvalovali i ti, kteří si své místo ve skupině koupili přes svého prodejce oblečení Kjus. „Od Kjus CZ je to vynikající nápad, jak zvýšit servis pro své klienty. Byl to opravdu výjimečný zážitek a navíc jsem si ověřil, že moje oblečení KJUS je skutečně vysoce funkční a přitom mě nijak neomezuje ani při takovém extrémním pohybu, jaký tento způsob lyžování vyžaduje. Za ty dva dny jsem se lyžařsky velice zdokonalil a díky Danielovým radám vím, jak nejlépe rozložit váhu a sílu na vnitřní a vnější lyži, srovnat ramena a boky a postavit lyže na hranu tak, že i při opravdu vysokých rychlostech máte naprostou kontrolu nad obloukem a neztrácíte stabilitu. Dany s námi pracoval individuálně a bylo až neuvěřitelné sledovat, jaký vliv na techniku lyžování může mít několik “drobných“ rad a triků. Řekl bych, že zcela zásadním a především nezapomenutelným a velice zábavným se pro nás všechny stalo Danyho srovnání lyžaře ve stylu “Pilot“ vs. “Passenger“ a naprosto zodpovědně můžu říct, že jsem se stal pilotem!! Teď už musím jen získané poznatky udržovat v praxi a pokud bude KJUS CZ nabízet něco podobného i příští rok, tak se určitě znovu zúčastním,“  uzavírá další účastník akce Michal Vikus.

Více info na: KJUS CZ

Daniel Mahrer
Kompletní skupina