iReporter je nový projekt České televize, jehož prostřednictvím se dostávají videa od veřejnosti na televizní obrazovku. Zimní sporty jsou vděčným tématem, o které má televize zájem.


Videa lze nahrávat přes webové stránky České televize. Rovnou ze sjezdovky lze záběry posílat pomocí mobilní aplikace iReporter, která je ke stažení v Appstoru a na Google play.


Videa pro Českou televizi není nutné stříhat do ucelených reportáží ani opatřovat hudbou či komentáři (vyjma např. komentování aktuální situace na sjezdovkách). Pro potřeby vysílání stačí tzv. hrubé záběry, tedy videa o délce jedné až dvou minut. Natočená mohou být na kameru či na mobilní telefon. Při natáčení na mobil je důležité, aby byl telefon na šířku a nikoliv na výšku.

Pokud Česká televize projeví o video zájem, zařadí ho do zpravodajství nebo do jiného pořadu, kam tematicky náleží. Videa zaslaná prostřednictvím projektu iReportér se vysílají také v pravidelné rubrice na ČT 24 v pátek kolem 15. hodiny. O zařazení videa do vysílání je autor vždy informován.


Videa (zejména o aktuálním počasí či kvalitě sněhu) mohou sloužit též jako podklad pro článek na web http://www.ceskatelevize.cz/ireporter/.


Pokud budou mít autoři zájem zlepšit kvalitu svých videí, mohou navštívit stránky Akademie, kde najdou konkrétní rady a tipy expertů, jak natáčet v různých podmínkách a na různá zařízení včetně mobilních telefonů.