„Průběh inspekce FIS a závěrečná zpráva pana Markuse Malsinera mě velmi potěšila a ukázala, že jsme nic nezanedbali, a organizaci i takto velké akce dokážeme zvládnout na špičkové úrovni. Rovněž komentář předsedy subkomise FIS Masters pana Stefano Arnholda je velmi pozitivní,“ uvedl Michal Kárník, prezident organizačního výboru Mistrovství. „Teď už půjde asi opravdu jenom o to, aby nám přálo počasí,“ dodal.


Světový šampionát se uskuteční ve Špindlerově Mlýně od 20. do 25. března 2016. Jeho tváří je úspěšný olympionik Ondřej Bank – člen Audi Ski Team, který i přes avizované ukončení závodní kariery přislíbil účast na akci a zřejmě se představí i jako předjezdec. Příležitost vidět absolutní světovou špičku Masters ve slalomu, obřím slalomu a Super G i Ondřeje v nové roli bude možné na Červené sjezdovce ve Svatém Petru a na slalomovém svahu na Stohu.


Jako hlavní stan – závodní kancelář, místo akreditace a každodenních porad vedoucích výprav – si zvolil hlavní organizátor mistrovství (společnost SJ SKI) hotel Horal. Zde také nabízí možnost ubytování většině účastníků. „Věříme, že i tuto nabídku být v centru dění a možnost kdykoliv se potkat s řadou starých i nových přátel účastníci ocení a přispěje ke zdaru akce,“ doplnil Michal Kárník. S vlastní organizací závodů bude pořadateli pomáhat Ski klub Špindl Produkce, trojnásobný pořadatel „velkého“ Světového poháru žen a společnost Melida, provozovatel Skiareálu Špindlerův Mlýn.


„V současné době již máme potvrzenu účast přes 300 závodníků z 10 zemí a bezmála 120 z České republiky. Je tak více než pravděpodobné, že se náš avizovaný předpoklad 500 závodníků z nejméně 24 zemí celého světa podaří naplnit, možná i překonat. Spolu s doprovodem by se nakonec mohlo sejít až 700 účastníků,“ zdůraznila Iva Kárníková, marketing coordinator organizačního výboru Mistrovství.


Závody Masters však nejsou jen o sportovních výkonech. Neodmyslitelně k nim patří doprovodný program, který bude probíhat po celou dobu konání této prestižní mezinárodní sportovní akce a v jehož rámci se odprezentuje i značka Audi, která je jedním z hlavních partnerů akce i místního skiareálu.


Doprovodný program


Pondělí 21. 3. 2016 19:00–21:00

TEAM PARADE - Slavnostní zahájení WCM, defilé národních týmů, módní přehlídka Špindl Motion, párty, ohňostroj
Parkoviště v centru města mezi poštou a hotelem Lomnice, sraz v 19:00 před hotelem Savoy


Úterý 22. 3. 2016 19:00–21:00

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ (pondělí + úterý)
Skiareál Sv. Petr, restaurace s terasou, cílový prostor


Středa 23. 3. 2016

9:00–16:00 - Ski test - možnost vyzkoušení nové série lyží Völkl
Skiareál Sv. Petr, cílový prostor

19:00 – 21:30 GALADINNER - slavnostní večeře formou rautu, hudba, tanec = 35 EUR/950 Kč
účastníci, ubytovaní 5 a více dní v hotelu Horal, mají GALADINNER v ceně ubytování hotel Horal


Čtvrtek 24. 3. 2016 19:00–21:00

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ (středa + čtvrtek)
jízda DEMO TÝMU lyžařské školy SkolMax
Skiareál Sv. Petr, restaurace s terasou, cílový prostor


Pátek 25.3.2016

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ
cca 30 minut po dojetí posledního závodníka, kat. C + B, kat. A
Skiareál Stoh, cílový prostor


Pondělí - čtvrtek

TESTOVACÍ JÍZDY AUDI
10:00 - 16:00 možnost vyzkoušení nových modelů renomované značky
Skiareál Sv. Petr, cílový prostor