Po březnovém domácím šampionátu ve Špindlerově Mlýně ještě pilně testoval materiál. Po tříleté spolupráci s Blizzardem přešel k Fischeru. „Byli ke mně velmi vstřícní a lyže mi skvěle sedly,“ pochvaluje si Kryštof. Teprve po tomto důležitém kroku zamířil k moři a dal si po náročné sezoně měsíc volna.

Přípravu zahájil začátkem května intenzívním kondičním blokem. „Vzal jsem to hodně vážně. Pracoval jsem hlavně na funkční síle do dynamiky a rychlosti. Věnuji se i cvikům na core, hodně odrazům, je to komplexní trénink. Upravil jsem stravu a mnohem pečlivěji se věnuji regeneraci; nabral jsem tři čtyři kila svalové hmoty,“ popisuje.

Na agresivitu a koordinaci si dokonce přidal nácvik smíšených bojových umění MMA. „Moc mě to baví, i když vím, že to nemůžu přehánět a na přímý souboj se nechystám,“ usmívá se.

Na univerzitě v San Benedettu podstoupil zajímavý test na rovnováhu, vycházející z postavení čelisti podle metody italských dentistů. „A dělali jsme tam na akrobacii s trenérem italských gymnastů,“ dodává.

Za sebou má i tři „sněhové bloky“. Na Stelviu se v dlouhých obloucích sžíval s novými lyžemi a na Hintertuxu už jezdil pod dohledem svého lyžařského kouče Fahrnera. V Zermattu se rozjížděl na plánovaný pobyt v Chile, kam se mohl vypravit díky významné podpoře Tomáše Němce.

Jenže... Při tenise ve Švýcarsku si Krýzl, bývalý aktivní tenista, nepříjemně vyvrtnul pravý kotník. Silný výron znamenal fixaci nohy a čtyři týdny bez pohybu. „Jsem v péči skvělých doktorů, kteří mi mnohokrát pomohli. Otok už opadl, chystám se sundat ortézu a kotník rozhýbávat. Do začátku října chci stát zase na lyžích,“ plánuje.

Přemýšlivý lyžař spolupracuje s širším realizačním týmem. Už třetí sezonu spoléhá na lyžařskou specializaci Daniela Fahrnera z Jižního Tyrolska. Každodenní servis na závodech včetně materiálu mu obstarává Svatopluk Kovář, který jezdil i s Ester Ledeckou. Další část poznatků dodává reprezentační kouč Tomáš Bank. Využívá i služeb atletického trenéra Petra Klofáče a mentálního kouče Václava Szakála. A čerstvě se o něj bude starat osobní fyzioterapeutka Kateřina Michaljaničová a manažerskou podporu, taktéž nově, mu zajišťuje Petr Vališ.

Díky vyjetým FIS bodům bude mít Krýzl v zimě dosud nejlepší startovní pozici v obřím slalomu i slalomu. Plánuje i kombinaci v Santa Catarině, nejspíš i ve Wengenu a na světovém šampionátu ve Svatém Mořici. „Chci jezdit ještě líp než loni, i když začátek v Söldenu (ve druhé polovině října) ještě asi hrotit nebudu, ale pak v Americe už by to mělo jít. Chci víc riskovat, nebudu taktizovat, mám to tak nastavené v hlavě. Výš si cením top výsledku, než vyrovnanějších výkonů na nižších pozicích,“ prohlašuje odhodlaně. Nejvíc se upírá k mistrovství světa.

Pozice Kryštofa Krýzla v českém týmu se za pár let hodně změnila. „Donedávna jsem byl v naší dlouholeté partě skoro benjamínkem, teď jsem zbyl jako nejstarší,“ krčí rameny brzy 30letý chlapík. „Ale nemám s tím problém. Cítím o to větší motivaci všem ukázat, že na to mám. Vždyť nejlepších výsledků jsem dosáhl vždy v době, kdy Ondra Bank nemohl jezdit. Teď nás doplnil ještě Honza Hudec (olympijský medailista ze superG a z mistrovství světa ve sjezdu, ještě pod vlajkou Kanady, pozn. red.). Domluvili jsme se, že mi pomůže se sjezdem a já jemu s obřákem,“ těší se Krýzl.