Nejníže položené lyžařské centrum na světě je pravděpodobně Tupilak poblíž grónské obce Aasiaat, zdvihající se z výšky pouhého 1 m n. m. – vrchol sjezdovky pak má být ve 115 m n. m.

Vzhledem k neověřitelnosti údajů o grónském rekordmanovi by titul „nejnižší sjezdovka“ měl putovat nejspíš do nizozemské lyžařské haly Skidome v Terneuzenu – 220 m dlouhá sjezdovka se rozpíná v nadmořské výšce od 5 do 25 m. Jen nepatrně ji převyšuje hala Snowplanet, ležící v 10 až 30 m n. m.


Skidome Terneuzen (Nizozemí)

Nejníže položeným a prokazatelně provozovaným lyžařským areálem mimo halu se může pochlubit Finsko – na ostrově Hirvensalo přímo ve městě Turku. Malý areálek s jedním kilometrem sjezdovek začíná v 8 m n. m. a zvedá se do 40 m n. m.


Hirvensalo (Finsko)

Hned za ním by se v žebříčku lyžařských „propadlin“ umístilo japonské středisko Komadori, situované ve výšce 9 až 44 m n. m., následované dánským skicentrem Hoch Hylkedal u města Kolding (20 až 45 m n. m.).


Hoch Hylkedal (Dánsko)

Mimo Grónsko, Skandinávii a Japonsko, v nichž blízko hladiny moře leží i další pidisjezdovky, překvapí značným počtem nízko položených tratí Polsko – nejnižší z nich se nachází v městečku Unislaw (35 a 60 m n. m.) podél dolního toku řeky Visly. Mimohorské lyžařské areály mají i v Lotyšsku – tím nejnižším je Baili (46 až 67 m n. m.) – a dále v Kanadě nedaleko Toronta (Batawa Ski Hill, 30 až 80 m n. m.) nebo v Rusku poblíž Petrohradu (Yucca Park, 60 až 83 m n. m.).


Unislaw (Polsko)

Teprve po desítkách dalších podměrečných svahů ve výše uvedených zemích přijdou na řadu moravské Němčičky, a to s nástupní stanicí vleku již v „úctyhodné“ výšce 180 m n. m.