Zasvěcení a znalci alternativních výkladů Bible dávno věděli, že Ježíš byl zanícený lyžař a že jeho pobyty na Golanských výšinách – tehdy sněhově neskutečně bohatých – nebyly motivovány tím, aby své projevy k lidu pronášel z vyvýšeného místa - jak by asi vypadalo, kdyby dnes někdo kázal ze Sněžky lidem čekajícím na dně Obřího dolu? Ježíš se tam oddával lyžování! Používal již tehdy široké lyže (rolby na úpravu tratí neexistovaly), které také jednou použil k pokusu o přechod Rudého moře (což třeba Bible, leč malinko zkresleně, dokumentuje).

Důkazů a listin prokazujících, že dnešní pojetí Ježíšova příběhu odkulhalo hodně stranou, obsahuje Golanské dědictví nespočet. Paradoxně se ale ty zásadní do textu Brownovy knihy nedostaly… Potřeba povinného bulváru je dnes taková, že Dan si vybral z nově objevených skutečností jen jedinou, a to tu nejpovrchnější – že měl Ježíš milenku, jakousi Magdalénu (jako by nebylo jedno, kolik jich měl!). Zásadní nové poznatky zůstaly jen pro vzdělanější publikum, tak je přinášíme zde.

Ježíš, velmi spokojen se svými širokými, vykrojenými lyžemi, dlouho přemýšlel nad principem bezpečnostního vázání. Nadaný tesař-konstruktér přišel zanedlouho na geniální řešení, které poté důkladně otestoval! Jednalo se o tzv. princip bezpečnostního hřebu, který nesl mezi chodidlem a lyží speciální mechanismus, jenž dokázal přesně v pravý moment nohu od lyže téměř bezbolestně oddělit. Princip nelze blíže popsat, jelikož je v současné době součástí patentového řízení.

Ježíš tímto vynálezem ale neovlivnil jen lyžování, nýbrž předběhl o tisíce let dobu i formou použité reklamní kampaně. Nechal před davem zvědavců sám sebe ukřižovat pomocí svých, bezpečnostních hřebů a kolegu, „běžného lyžaře“, pomocí hřebů konvenčních, tehdy obvykle používaných i na lyžování. Jak celý pokus dopadl, už najdete i v Bibli. Za dalších skoro 2000 let nikdo neuspořádal silnější marketingovou akci a dodnes je celému světu známo, že Ježíš na kříži nezůstal (doslovně přeloženo „vstal z ukřižovaných“), zatímco Barnabáš s konvenčními hřeby ano!Článek vyšel v časopise SNOW 31 (únor 2007).