Krkonošská lyžařská sezóna začíná již tradičně na sjezdovce Anděl. Letos tomu nebude jinak. „Lyžovat budeme v horní polovině sjezdovky Anděl a to na 300 metrech. Ke sjezdovce se lidé dostanou kabinkovou lanovkou ČERNOHORSKÝ EXPRESS z Janských Lázní. Po lyžování se budou moci stejným způsobem vrátit,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

Lyžařská sezóna letos začíná zhruba o dva týdny dříve než v minulých letech, kdy se tu lyžovalo až na konci listopadu. „Je to dáno chladným počasím v posledním týdnu, které umožnilo zasněžovat v horní části Černé hory. Sjezdovky na Černé hoře patří k nejvýše položeným v České republice. Lyžařská sezóna je tu tak i nejdelší,“ vysvětluje Petr Hynek.

Sobotní lyžování startujte v 8:30 a končí v 16:00. Pro návštěvníky bude na vrcholu Černé hory otevřen FordBar i Bistro&Restaurant Na lanovce.

První lyžování za speciální jízdné

Lyžovat se bude pouze tuto sobotu a neděli, během všedních dní následujícího týdne bude lyžařský provoz přerušen. Než se počet sjezdovek rozšíří, bude ve SkiResortu platit speciální jízdné. Dítě do 6 let má lyžování zdarma v doprovodu dospělé platící osoby. (1 dospělý platící + 1 dítě do 5,99 let zdarma).

  • 400 Kč (dospělý - 1 den)
  • 300 Kč (junior/senior - 1 den)
  • 200 Kč (dítě - 1 den)

Speciální jízdné není možné kombinovat s dalšími slevami nebo zvýhodněními (Rodinné jízdné, Střídavý skipas)

Věkové kategorie: dítě – 6-11,99 let; junior – 12-17,99 let; dospělý – 18-62,99 let; senior – nad 63 let