Jsou určeny zejména pro rekreační lyžaře, kteří se nebaví celý den pouze lyžováním, ale prostě si užívají celý den venku, na sněhu, se všemi lákadly a odpočinkovými atrakcemi, které lyžařské středisko nabízí. Třeba i après-ski bar.

Flexindex 100 napovídá, že tyhle boty zase nebudou pro úplné začátečníky, ale pro jezdce, kteří umí lyžovat, občas se pustí i do sportovní jízdy, ale ambice na ranní tvrdé pistě už je před nějakým časem opustily. Šířka 103 mm jednoznačně láká pohodáře, kteří nechtějí řešit otlačená místa po dvou hodinách lyžování, ale chtějí mít prostě nohy v teple a pohodlně se celý den vozit. Nakonec sám výrobce boty řadí do vlastní kategorie Allmountain Comfort. V čem jsou ale tak jiné a proč byly oceněny na letošních ISPO AWARDS?

Výrobce klade důraz na komfort se vším všudy. Není to jen přepínací mód do režimu chůze, který není tentokrát určen pro lehký skitouring, ale právě na volnočasové aktivity, jako je čas strávený v baru nebo jen pouhá chůze od auta ke stanici lanovky. Tomu jsou nakonec přizpůsobeny i vyměnitelné podrážky, které jsou tvarované do kolébkovitého tvaru a chůzi v lyžařských botách usnadňují. Zajímavý je ale také měkký skelet v oblasti nártu pro snadnější nazouvání bot. Ten slibuje velmi snadné vklouznutí do bot bez použití síly a pomoci rukou. Velmi pohodlná a teplá je i nová vnitřní výstelka CushFit. Zapomenout bychom neměli ale ani na výkonnost. Stále se totiž jedná o lyžařské boty, tedy vybavení určené zejména k aktivnímu pohybu, který by měl být pro uživatele maximálně příjemný a komfortní. Zadní strana komínu je vyztužena, stejně jako u vyšších allmountainových modelů Spyne, karbonem pro lepší přenos sil i stabilnější komín boty. K tomu je k dispozici (v této třídě bot ne zcela standardní) oboustranný canting a 40 mm široký velcro pásek.