Jen kousek od hranice se Slovenskem, v beskydských Velkých Karlovicích, jsme objevili skutečnou oázu zimní zábavy a relaxace. V tamním Resortu Valachy s hotely Lanterna, Horal a Galik, Ski areálem Razula, dvěma wellness centry s termálními bazény a další nabídkou služeb si přijde na své každý – od rodin s dětmi přes sportovce až po ty, kteří si chtějí užívat především klid a uvolňující relaxaci.Z lyží do termálního bazénu

Přes den si můžete zalyžovat v některém z areálů zdejšího Skiregionu Valašsko, který nabízí společný skipas pro sedm středisek: Razulu, Bílou, Kohútku, Machůzky, Kyčerku, Jezerné a Karolinku. Perfektně tu využijete i běžky. Ve Velkých Karlovicích jsou upravovány desítky kilometrů tras, které vedou po rovinkách údolím i na hřebeny hor. Nebo se vydejte jen tak na procházku krajinou posetou valašskými chaloupkami k místním rozhlednám.


Po dni na mrazivém vzduchu přijde vhod odpočinek. Ten vám v Resortu Valachy obstarají především termální bazény relaxačního centra Wellness Horal vyhřívané až na 36 °C. Prohřát se můžete i v saunách a venkovním whirlpoolu a také si dopřát exotickou masáž. Pod jednou střechou tu působí maséři z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. Doporučujeme thajskou olejovou masáž, příjemně se u ní usíná. Nebo se nechejte zahalit do bohaté mýdlové pěny při tureckém hammamu.


Jedinečným zážitkem jsou saunové rituály pořádané až devětkrát denně, z toho jednou speciálně pro děti. Ty mají v Resortu Valachy i dětské koutky, bowling, animační programy, zimní lyžařský park Razulák nebo kluziště.Zimní dovolená se skipasem v ceně

Nesmíme zapomenout ani na jídlo. Hotelové restaurace uspokojí každého milovníka kvalitní krajové gastronomie, zvláště restaurace Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna nabízející každé dva měsíce jiné tématické menu. V Resortu Valachy pečou i vlastní valašské frgály.


Jestli vyrážíte na hory hlavně za lyžováním, nejvíc oceníte balíček Zimní dovolená na 3, 4 nebo 7 nocí, zahrnující mj. skipas do Ski areálu Razula, masáž, romantickou večeři, ve Spa hotelu Lanterna i pozdní oběd a hlavně - neomezený vstup do wellness. Když nevyjde počasí, máte tak vždy o zábavu postaráno.


Pro nesportovce mají hotely připraveny i jiné nabídky, třeba Romantické hýčkání nebo jednodenní relaxační pobyt bez ubytování Wellness den pro zdraví.


Doprovodné akce pro každého

Ve Velkých Karlovicích se navíc stále něco děje. Ski areál Razula pořádá pravidelně dětské lyžařské závody i jiné akce, třeba Valentýnské lyžování za hubičku. Běžkaři se mohou zapojit 18. února do závodu Noční stopa Valachy, chystají se víkendy s testováním lyží i skialpů či tradiční Razula Open Cup. Další zajímavé akce pořádá místní Karlovské muzeum nebo blízká Zvonice Soláň.


www.valachy.cz