„Ideální varianta je, když si lidé servis udělají hned na konci zimní sezony. Ale popravdě, kdo z nás to někdy udělal? Je běžné, že věci necháváme na poslední chvíli. Ta ale právě nastala, je čas zajít do servisu, než poprvé na hory vyrazíme,“ má jasno Michal Folkman, zkušený lyžař z obchodního řetězce Intersport.


Ten upozorňuje především na to, aby lidé chodili do autorizovaných servisů. „Ty vám vystaví potvrzení pro pojišťovnu, to je základ k tomu, abyste se vyhnuli dalším nepříjemnostem při poškození lyží.“ Intersport nabízí kvalitní servis lyží i snowboardů ve většině svých prodejen. „Stačí náčiní přinést, naši pracovníci vše zařídí, namontují a seřídí vázání, vyčistí a kvalitně navoskují skluznice a nabrousí hrany,“ vyjmenovává hlavní úkony servisu Folkman.


Za běžnou opravu ve ski servisu zaplatíte do 250 Kč a máte jistotu kvalitního stavu vašeho vybavení. V případě větších škod se musí lyže přebrousit a odstranit poškozená část. Často dochází ke korozi kovových částí. Ta vzniká při zvýšené vlhkosti. Proto je základem mít lyže a veškeré vybavení v suchu. Velký servis stojí kolem 400 Kč. Za seřízení zaplatíte kolem 100 Kč.


Proč kupovat lyže? Češi si je stále více lyže půjčují

Na zvyšující se trend půjčování lyží a snowboardů zareagoval i Intersport, který kromě tradičních prodejen se zimním servisem nabízí ve své síti také dvě půjčovny, tzv. renty. „Jeden se nachází na Lipně, druhý v Peci pod Sněžkou. V obou se neustále snažíme přinášet novinky a zvyšovat kvalitu služeb. Tak například teď si tam můžete půjčit jednu z velkých novinek, splitboard, který je snowboardovou variantou skialpových lyží,“ upozorňuje Folkman.


Na hory už dnes můžete vyrazit v podstatě jen s peněženkou, vše ostatní zařídíte v těchto rentech, které se nacházejí v každém větším lyžařském středisku. „V těch od Intersportu si zapůjčíte vše od sněžnic přes hole na nordic walking po freestylové lyže,“ vyjmenovává Folkman a závěrem zdůrazňuje: „I když se sami cítíte skvěle, nepodceňte formu vašich lyží nebo snowboardů.“