Pinnacle pro

Pinnacle pro

Model Pinnacle je určen primárně pro freeride a v kolekci K2 ho najdeme hned ve třech variantách flexe: 130, 110 a 100. Kolekci vévodí model PRO s flexí 130 mm a šířkou 100 mm, model Pinnacle 130 pak disponuje šířkami 97 a 100 mm, nižší Pinnacle 110 najdeme v šířkách 100 a 102 mm, nejnižší model s flexí 100 pak pouze v šířce 102 mm.

Pinnacle 130

Pinnacle 130

Boty Pinnacle nabízejí hned několik „vychytávek“, pro které stojí za to uvažovat o jejich koupi. Zajímavá je například čtvrtá přezka Power Buckle chytře kombinovaná s velcro páskem (novinka Pinnacle PRO má standardní čtyři přezky a velcro pásek). Ta umožňuje spolu s unikátním systémem Interlock pohodlný režim chůze, ale hlavně vysokou předozadní pohyblivost komínu, jednu z nejlepších v segmentu freeridových bot s režimem chůze. Systém Interlock nahrazuje v botách Pinnacle standardní nýtování skeletu a komínu boty. Při režimu chůze se páteřní část bot, která právě komín a skelet v režimu sjezdu spojuje a vyztužuje, uvolní, a vznikne tak předozadně velmi pohyblivý celek, který lyžaři nijak nebrání při výstupu. Při režimu sjezdu se „páteř“ naopak přimkne ke skeletu a komínu, pevně je spojí a flexně i torzně botu vyztuží. Top model Pinnacle Pro zaujme lehkým a vysoce odolným materiálem PEBAX RNEW, umožňujícím vypékání skeletu. I proto je hodnocen jako jedna z nejlepších bot určených pro freeridové sjezdy. V šířce 97 mm navíc poskytuje velmi těsné usazení chodidla, díky tepelně tvarovatelným vnitřním botičkám Intuition však velmi pohodlné. Tvarovatelné botičky přidávají zásadně na komfortu i při výstupu.

Pinnacle 110

Pinnacle 110

K modelu Pinnacle neodmyslitelně patří i skitouringová vázání typu Tech. Jedním z nich je například i loňská novinka Marker Kingpin, se kterým je většina lyží K2 standardně nabízena. Pinnacle mají otvory pro vázání typu Tech, nebo právě pro zmíněný Kingpin. Ty jsou umístěny v samotném skeletu boty a model Pinnacle tak umožňuje velmi snadnou výměnu podrážek. K dispozici je podrážka Vibram pro skitouring a případnou chůzi ve skalnatém terénu a podrážka DIN určená pro použití ve standardních sjezdových vázáních.


cs-cz.k2skis.com