Nebudete se v něm totiž ani potit. Unikátní technologie Flowtech, která byla oceněna na veletrhu ISPO 2016, si klade za cíl udržet komfortní tělesnou teplotu za všech podmínek, zejména pak když se na lyžích aktivně pohybujete a v běžných zateplených bundách a kalhotách se začínáte potit.

Jak to funguje?

Určitě znáte ten pocit, když lyžujete třeba v boulích nebo ve freeridu a výdej energie je mnohem větší než při nenáročném lyžování na modrých sjezdovkách. Na konci náročné jízdy jste pak zpoceni a nezbývá nic jiného než rozepnout bundu a větrat a větrat. Salomon Flowtech nakonec pracuje také na principu rozepínání zipů, ale netřeba rozepnout lyžařskou bundu, ale jen průduchové otvory, které jsou umístěny na bundě i na kalhotách. Těmi proudí vzduch do tunelů, jež jsou ukryty v podšívce, ochlazují v případě potřeby tělo a vzduch i pot odvádí do komínového systému, který je umístěn v zadní části bundy podél páteře a ústí nenápadně za límcem. Podobný průduch najdeme i na kalhotách, které lze s bundou propojit a systém odvětrávacího komínu kalhot napojit na komín bundy. Lyžařský komplet, jenž působí na první pohled velmi teple, tak dokáže udržovat vaše tělo v konzistentních tepelných podmínkách, ať už lyžujete, nebo sedíte zrovna na lanovce.

Salomon Whitefrost se navíc může pochlubit prémiovými materiály. Čtyřvrstvý materiál Toray garantuje 30 000 mm vodního sloupce, na zateplení se velkou měrou podílí lehký a oblíbený Primaloft a vše je zpracováno osvědčenou technologií Motion Fit, která garantuje volnost pohybu při specifickém sportu, pro nějž je produkt určen. Salomon Whitefrost jsme měli možnost vyzkoušet i při našem redakčním testu lyží v deštivých a teplých podmínkách pozdního jara. Výsledek? Nepotili jsme se, bylo nám tak akorát a lehké materiály o sobě nedávaly vědět ani při delším pobytu na dešti.


www.salomon.cz