SNOW tour - Kunčice 2017 from SNOW.cz on Vimeo.


Lepší lyžování jsme si v neděli nemohli přát: sluníčko svítilo, obloha už modřejší být nemohla, ale sjezdovky neměkly a jejich rovný povrch vydržel až do večera. Zajímavé bylo, že ačkoli sedačková lanovka jezdila neustále plná, na sjezdovkách zůstalo docela volno - lyžaři se totiž rovnoměrně rozprostřeli hned na 8 tratí.


První jízdu na rozehřátí jsme věnovali červené sjezdovce, která je v areálu nejprudší, a tak se jí mezi místními říká „Černá“. A klidně bych tuhle sjezdovku - snad nebudou v Rakousku a Itálii závidět - zařadila mezi své nejoblíbenější, má totiž akorát tak sportovní sklon pro rychlou jízdu, přitom jsem si nemusela ani jednou šoupnout, abych udržela lyže na hranách. Také délka je pro mě akorát, abych si na jeden zátah. Na delších už si musím zastavovat. :-)


Další jezdivá sjezdovka spadá podél sedačkové lanovky zleva, je jen o něco mírnější a v pátek a v sobotu od půl šesté do osmi tu probíhá i večerní lyžování.


Dobrá je také trať Nová, která je jen lehce „zastrčená“ vpravo areálu, takže ji najdete po celý den téměř prázdnou. Její nečlenitý a stále rovný sklon jí dává přehlednost, takže oblouky můžete řezat bezpečně odshora dolů. Hlavní obsluhou sjezdovky je poma, ale dostanete se sem i ze sedačkové lanovky.


Sjezdovky „Černá“ pod sedačkovou lanovkou a Nová jsou oddělené boulařskou tratí pro reprezentaci v akrobatickém lyžování. V únoru se tu v této disciplíně odjede i Český pohár. V neděli jsme se tu mohli podívat na profesionální trénink mladých nadějí, které nám připravily velmi pěknou sportovní podívanou.


Pod boulařskou tratí najdete i několik snowparkových překážek, které už jsou spíš pro pokročilejší. Jediné, na co jsem si troufla já, bylo přejetí „duhy“. :-)


Od výstupu sedačkové lanovky se dostanete i do části zvané Hájovna, kde jsou sjezdovky modré, tedy mírnější. Na kopec tady vyváží pomalejší poma, takže část je oblíbená hlavně pro děti a mírně pokročilé, carvingový oblouk tu ale také snadno vystřihnete.


Na Hájovně u nástupu na pomu najdete od loňska nové zázemí, které zahrnuje toalety i sprchy, půjčovnu lyží, lyžařskou školu, bufet a velkou místnost k posezení s dětským koutkem. Díky slunečnému počasí byli ale lyžaři vyskládaní pěkně na terase a nastavovali tváře k opalovačce. Zázemí je určené i pro karavany, pro které je tu vyhrazené stání s přípojkami elektřiny.


Vedle budovy nelze přehlédnout dětské hřiště a dětský lyžařský park. Děti tahá na svah lanáček a dolů mohou prokličkovat mezi napíchanými tyčkami a podjížděcími brankami. Park je od okolí bezpečně ohraničen plůtkem.


Místem, které hudbou lákalo lyžaře už z lanovky, byl Kulaťák, tedy kulatý aprés-ski stan kousek pod horní stanicí. Jeden z největších zážitků si odnášíme právě odsud. V Kulaťáku jsme natrefili na Italský víkend, takže lyžaři třímali v rukách skleničky s bombardinem, calimerem, aperolem nebo proseccem.


Kromě italských nápojů byla v nabídce i rakouská specialita „veselá meruňka“, tedy lahodný šnapsík, ozdobený meruňkou a českou vlaječkou. Příjemně rodinnou atmosféru podtrhovala přátelská obsluha, tedy Tonda, Vláďa a Kačka, jak jsme si na dveřích baru mohli přečíst. Tonda nelenil a lyžařům na terase rozdal malé lahvičky Feiglingu, dalšího jemného panáčka, a „picím rituálem“ pobavil celý bar – viz video. ;-) Sedací pytle u baru pak vybízely užít si kunčickou pohodu v leže.


Co se týká teplého jídla, zůstáváme po léta věrni útulné hospůdce U Rumařů u nástupní stanice sedačkové lanovky. Občerstvit se můžete u bufetového okénka, u stánku s uzenými dobrotami nebo využít vnitřní hospůdky. Jídlo je tu poctivě domácí, například výborná hamburská pečeně, kterou jsme si dali my. V jídelním lístku můžete dále najít například řízek, kuřecí křídla nebo borůvkové knedlíky. Ceny se pohybují do velmi příjemných 90 Kč. P.S. Porcemi se tu nešetří.

Kunčice v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h
Celodenní skipas dospělí     420 Kč
Celodenní skipas děti (do 12 let)     340 Kč
Provozní doba lanovky     8:30 – 16:00
Webové stránky     www.skikuncice.cz
Parkování     bezplatné u areálu


Do Kunčic vás v neděli 29. 1. zveme i na tradiční" SNOWtour":http://snow.cz/snowtour kdy budete moct zdarma testovat helmy a brýle SMITH, sportovní kamery LAMAX, batohy s páteřákem BOBLBEE, dále si můžete vyzkoušet jízdu na sněžných bruslích SLED DOGS a zdarma ochutnat ceilonský čaj DILMAH nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW si dále kromě samotného časopisu můžete okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, šátky a kukly HAVEN a další vyhřívané produkty značky LENZ. Reportéry i promotéry uvidíte v oblečení HELLY HANSEN a s hodinkami GARMIN.Partneři SNOW tour: