Lyžaři mohou třídit odpady do speciálních barevných košů


Smyslem projektu Čistý festival//na sněhu je umožnit třídění odpadů lyžařům a účastníkům akcí v českých zimních areálech. V okolí sjezdovek budou po dobu konání akcí S ČT sport na vrchol a Soldiers umístěny speciálně vyrobené barevné koše na třídění plastů, papíru a plechovek. O ty se bude starat úklidová četa, která je bude svážet do velkoobjemových kontejnerů. Veškerý tříděný odpad pak z hor poputuje na dotřídění a bude recyklován.


Motivací k třídění odpadů budou mít lyžaři hned několik. Hlídka projektu Čistý festival//na sněhu odmění silikonovým náramkem každého, koho přistihne při třídění do barevných košů. Náramek bude směnitelný za praktické zimní odměny vyrobené z recyklovaných surovin z tříděného odpadu. Kromě toho bude díky portálu Samosebou.cz lyžařům k dispozici vyhřívané posezení v upravených barevných kontejnerech s wi-fi připojením a nabíječkami. V neposlední řadě je velkou motivací k třídění odpadů úspora přírody a ochrana životního prostředí.


Díky projektu Čistý festival lidé ročně vytřídí desítky tun odpadů


Čistý festival//na sněhu navazuje na úspěšnou letní verzi projektu. Ten funguje s podporou portálu Samosebou.cz již od roku 2008 a umožňuje třídění odpadů v areálech letních hudebních festivalů. Do projektu je každoročně zapojeno 20 velkých českých akcí, mezi kterými nechybí Colours of Ostrava nebo Rock for People. Za 10 let trvání projektu vytřídili návštěvníci hudebních festivalů přesně 302 925 kilogramů plastů, papíru, skla a plechovek.


Během letošní zimy se Čistý festival//na sněhu vydá na šest akcí do šesti českých pohoří v celé České republice:

  • 27. 1. – 29. 1. // Dolní Morava // Kralický Sněžník
  • 10. 2. – 12. 2. // Klínovec // Krušné hory
  • 24. 2. – 26. 2. // Karlov // Jeseníky
  • 10. 3. – 12. 3. // Lipno // Šumava
  • 24. 3. – 25. 3. // Deštné // Orlické hory
  • 31. 3. – 2. 4. // Špindlerův Mlýn // Krkonoše

Více informací najdete na internetové stránce: zimni.cistyfes­tival.cz