Ve dnech 4. a 5. března letošního roku tak budete mít opět příležitost potkat v Peci pod Sněžkou na sjezdovkách Javor to nejlepší, co lyžařská federace v kategorii Maters (30+) v dané sezóně nabízí.

V sobotu 4. 3. na sjezdovce Javor III proběhne dvoukolový slalom a v neděli se pak v jednokolovém obřím slalomu na Javoru I utkají dvě mužské kategorie, mladší muži kategorie A a starší kategorie B, a ženy za kategorii C.

Nejenom sportovní klání přitahuje české a zahraniční závodníky, ale i doprovodný program a velice oblíbený společenský večer spojený s vyhlášením výsledků. Ten probíhá již tradičně v hotelu Horizont za účasti většiny závodníků z až 18 zemí světa, hostů a partnerů celé mezinárodní sportovní akce.

Roli mezinárodního technického delegáta pro letošní sezonu přijal bývalý československý reprezentant Míla Sochor, sám rodák z Pece, účast v závodech přijali závodníci z tak vzdálených lyžařských koutů světa jako je např. Kazachstán, již nyní máme přihlášené Australany nebo borce z USA.

„Doufejme, že se budeme těšit i z účasti předsedy FIS Masters, Brazilce pana Stefana Arnholda. Myslím, že s počtem závodníků, kvalitou připravených tratí a celkovou organizací, s tím problém nemáme, vždy je určitým rizikem kvalita počasí,“ říká za hlavního organizátora závodu jednatelka společnosti SJ SKI, s.r.o. Iva Kárníková. „Základní informace těm zájemcům, kteří nebudou mít možnost se letos akce sami zúčastnit, opět přinesou celoplošná i regionální media, která jsou již leta našimi významnými partnery. Je vidět, že akce mezinárodního rozsahu zajímá skutečně nejen samotné sportovce, ale i veřejnost,“ dodává Iva Kárníková.