Středisko České Petrovice si můžete představit jako jednu velkou „sjezdovkovou pláň“, která je ve své horní části vprostřed zdobená lesíkem s kapličkou. Ta už tu stojí od roku 1821 a traduje se, že pokud se před kaplí chytíte za nos a obejdete ji, „bude se vám dařit celý rok a budete zdraví užívat.“ Její dnešní úkol je ale také oddělení dvou sjezdových tratí, Červené a Modré.


Obě sjezdovky jsou po krajích lemované pomičkami a obě trati mají podobný profil. Jde tedy o kratší, leč široké a přehledné sjezdovky, které se pod kapličkou propojí v jedno velké náměstí.


Na Červené, ale ani na Modré, není problém „vyříznout“ carvový oblouk, nicméně tratě jsou díky pohodovému sklonu a přehlednosti samozřejmě velmi vhodné hlavně pro děti nebo začínající lyžaře. Kratší sjezdovku skoro každý lyžař zvládne i „na jeden zátah“.


České Petrovice nabídnou celkem až pět tratí, zbylé tři jsou modré a na jedné z nich je za příznivých sněhových podmínek vybudovaný i snowpark. Protože v posledních dnech sníh spíše ubýval, byly tyto tři zbylé sjezdovky mimo provoz, a tak jsme si na jedné z nich aspoň zasáňkovali. :-)


Vyžití pro děti najdete přímo u hlavního zázemí, kde je k dispozici dětem plůtkem ohraničený dětský park s lanáčkem, slalomem mezi zvířaty a kolotočem, který tentokrát kombinoval malé pomičky s tubingovými kruhy pro malé nelyžaře.


Zázemí lyžařské školy se nachází hned vedle dětského parku - má i dětskou hernu se stolečky na kreslení i hračkami. Ceny lyžařské školy Baier jsou velmi příznivé, hodinu privátní výuky tu pořídíte za příjemných 350 Kč, ve skupině pak vyjde lekce na 215 Kč.


Se lyžařskou školou sousedí také půjčovna lyží a rovněž v ní jsou ceny příjemné. Lyžařská výbava v kompletu lyží, bot i holí tu na den vyjde na 250 Kč a půjčit si tu můžete i doplňky, třeba lyžařské brýle. Výše zmíněné sáňky si na den půjčíte za 80 Kč.


Velmi příjemně a útulně působí občerstvení v dřevěné chaloupce naproti dětskému parku, kde je interiér vybudovaný po vzoru našich babiček, takže se tu cítíte skoro jako doma. Dřevo, dekorace, kamínka, to všechno působilo domácky a stejně tak chutnala i jídla. Na výběr bylo například ze záhoráckého závitku, svíčkové na smetaně nebo z knedlí plněných uzeným masem. Zvědavost nám nedala a ochutnali jsme také domácí borůvkovici, což je kombinace finské vodky a borůvek – zkrátka „babské pití“. ;-) Ceny jídel kromě svíčkové nepřesáhly 100 Kč.


České Petrovice v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h 24 min
Celodenní skipas dospělý     300 Kč
Celodenní skipas dítě (do 12 let)     240 Kč
Provozní doba střediska     9:00 – 16:00
Webové stránky střediska     www.ceskepetrovice.com
Parkování     zdarma na parkovišti cca 50 m od nástupu na vlek


Také v Českých Petrovicích se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat helmy a brýle SMITH, sportovní kamery LAMAX, batohy s páteřákem BOBLBEE, dále jste si mohli vyzkoušet jízdu na sněžných bruslích SLED DOGS a zdarma ochutnat ceilonský čaj DILMAH nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, šátky a kukly HAVEN a další vyhřívané produkty značky LENZ. Reportéry i promotéry jste mohli vidět v oblečení HELLY HANSEN a s hodinkami GARMIN.
Partneři SNOW tour: