Česko: na horách i sněžení

V pátek bude zpočátku slunečno a velmi teplo, až 18 °C. Na víkend se ale ochladí, objeví se i přeháňky, které budou na horách nad 800 m četnější a sněhové – výše položené sjezdovky tak dostanou čerstvou nadílku. V neděli je vyšší šance na trochu slunečních paprsků, oblačnosti ale zůstane stále dost.


Předpověď počasí na neděli. Klikněte pro předpověď počasí na českých horách až na 9 dní z více zdrojů pro porovnání

Alpy: po slunečném týdnu se obloha zamračí a zasněží

Jeden z nejhezčích týdnů sezóny v Alpách - s čerstvě napadlým sněhem a příjemně jarním slunečným počasím - skončí o víkendu nevlídným počasím s vydatným sněžením či deštěm na severní straně Alp, kde může v polohách nad 2 000 m n. m. připadnout až půl metru sněhu.

Vynikající lyžařské podmínky panují ve výše položených střediscích, čím níže, tím jsou sněhové podmínky během dne proměnlivější.

V Rakousku i je otevřeno 85 % sjezdovek, v Itálii 88 % sjezdovek, ve Švýcarsku 82 % sjezdovek a ve Francii 85 % sjezdovek.


Jihotyrolská Alta Badia od reportéra zdenek.b

Tip: skipas 1+1 zdarma na Dolní Moravě

Dolní Morava

Čtenáři SNOW 102 mohou využít kupónu na skipas 1+1 zdarma a vyrazit na Dolní Moravu ve dvou za cenu jednoho. Navzdory úřadujícímu jaru jsou sjezdovky v dobrém stavu, provoz je omezen na spodní části sjezdovky U Slona. Za dobrého počasí je lákadlem nejvýše položená sjezdovka ze Slamníku, odpoledne je možné tamtéž navštívit vyhlídkovou Stezku v oblacích.

Jak získat výhodný skipas na Dolní Moravu?


Reportér rradek z Dolní Moravy

Tip reportérů na místa, kde jsou ještě otevřeny sjezdovky v plné šíři

Tanvaldský Špičák

V provozu jsou ještě všechny sjezdovky v největším areálu Jizerských hor - na Tanvaldském Špičáku, a to od modrých až po černou. I přes nižší nadmořskou výšku je na tratích sněhu dostatek, zejména díky dostatečným zásobám technického sněhu a šikovnosti tamějších pistérů.


Tanvaldský špičák od reportéra OtaR

Plešivec

Na tisícimetrovém krušnohorském vrcholu jsou zatím otevřené všechny sjezdovky kromě černé, která letos nebyla v provozu vůbec. Tratě jsou široké, dobře upravované a obsloužené rychlými lanovkami, zalidněnost už je nízká.


Sjezdovka na Plešivci od reportéra chodery


Hochficht

Šumavský Hochficht má díky své nadmořské výšce dostatek sněhu na všech sjezdovkách, otevřených zatím v plné šíři - celkem více než 20 km. V provozu jsou i atrakce pro děti jako funslope nebo dráhy s vlnami. Jen příjezd z české strany hranice je o něco zdlouhavější.


Úterní Hochficht