Česko: jarní víkend s omezeným provozem

O víkendu bude v provozu ještě skoro padesát lyžařských areálů, ve dvaceti největších stále s více než pěti kilometry sjezdovek. Páteční oblačnost se v sobotu rozplyne a na většinu území by mělo zasvítit slunce, a to při teplotách výrazně nad bodem mrazu, jak tomu při jarním lyžování bývá. Během dne se zase postupně obloha zatáhne a v neděli můžeme čekat i přeháňky, v noci na horách i sněhové.


Předpověď počasí na sobotu. Klikněte pro předpověď počasí na českých horách až na 9 dní z více zdrojů pro porovnání

Alpy: příjemné vysokohorské lyžování

Vysoké teploty a déšť, zkrátka výrazná obleva, zasáhly v minulých dnech i Alpy, uchráněny zůstaly jen nejvyšší polohy. Teploty se však znormalizují, a tak i přes slunečné počasí budou lyžařské podmínky zase příjemně jarní. Ve vysokohorských střediscích se dá počítat i s čerstvě napadlým sněhem.

V Rakousku i je otevřeno 76 % sjezdovek, v Itálii 78 % sjezdovek, ve Švýcarsku 63 % sjezdovek a ve Francii 76 % sjezdovek.

Tip: skipas 1+1 zdarma

Vysoké nad Jizerou - Šachty

Sjezdovky v krkonošských Šachtách uspokojí začátečníky i sportovnější lyžaře a sníh díky severovýchodní orientaci svahu ještě vydrží. Areál je však v provozu již jen o víkendech.

Jak získat skipas 1+1 zdarma do Vysokého nad Jizerou?


Aktuální report reportéra bubly

Tipy reportérů na domácí firnové oázy

Černá hora – Janské Lázně

Nedostatek sněhu zatím Černou horu netrápí, na Hofmankách ještě mají depon technického sněhu. Povrch tratí je po ránu umrzlý a tvrdý, už během dopoledne však na jihovýchodně orientovaném svahu povolí. Lidí už je méně.


Foto z Janských Lázní od reportéra salomon skart

Paseky nad Jizerou

Pár odtátých míst ve spodní části sjezdovek zatím příliš lyžování neomezuje a po ránu si lze užívat přimrzlého podkladu. Lyžařů už je pomálu, což je zároveň signál blížícího se konce sezóny.


Pohled z lanovky v Pasekách od reportérky JenaJena

Říčky v Orlických horách

Sjezdovky v nejvýše položeném areálu Orlických hor jsou zatím bezpečně zasněžené a díky plnobarevné paletě jejich obtížností si je užije i náročnější lyžař. I v Říčkách lze až do konce března využít skipas 1+1 zdarma z časopisu SNOW 101.


Říčky pohledem reportéra Bohouše