Kláro, jak to vlastně bylo s loňskou sezonou? Ty jsi zvažovala konec vzhledem k nedostatku financí, pak do všeho ještě zasáhly zdravotní problémy…
V jednu chvíli to vypadalo opravdu kriticky, protože jsme neměli peníze na zámořské závody v Kanadě a ve Spojených státech, a začala jsem tedy uvažovat z těchto důvodů o ukončení kariéry. Nakonec jsme Kanadu zvládli, ale chronické problémy s dýchacími cestami a s nosní přepážkou mne nakonec donutily absolvovat na konci roku 2016 náročnější operaci, po které následovala delší rekonvalescence.

Kdy ses vrátila zase zpět na lyže?
Zhruba od konce února jsem se mohla začít zase naplno pohybovat, ale v tu chvíli už nemělo cenu se vracet do závodního kolotoče, takže jsme se rozhodli pošetřit peníze na další sezonu.

Peníze jsou stále velká otázka nejen tvojí kariéry…
To je pravda. V současné době se připravuji na olympiádu a opět řeším peníze. Svaz lyžařů nám přislíbil extra podporu na předolympijskou přípravu, ale částku můžeme čerpat až po olympiádě, což je trochu nelogické. Takže opět řeším vlastní prostředky.

Kdo tě tedy v současné době „drží nad vodou“?
Jsem zaměstnancem Ministerstva vnitra na poloviční úvazek, ministerstvo mi navíc přispívá na sezonu. Hlavními partnery, díky kterým mohu závodit, jsou však firma Northfinder a Kovárna Viva.

V současné době už tedy trénuješ?
Ano, od března jsme začala s tréninkem, nyní už vyjíždíme na ledovce.

Na co se budeš v příští sezoně nejvíce zaměřovat?
Vrchol sezony je samozřejmě olympiáda, ale jinak chci opět pravidelně startovat v Evropských i Světových pohárech.

Přibude letos do tvého portfolia ještě jiná disciplína než sjezd a super G?
V závodech určitě ne, tam se budu soustředit pouze na tyto dvě hlavní a na superkombinaci. V tréninku se pravidelně věnuji i obřímu slalomu.

Kláro, děkuji za rozhovor a držím palce do další sezony.