Bike SNOW tour je letní cyklistická obdoba zimní lyžařské SNOW tour neboli reportážní turné po atrakcích horských středisek všeho druhu.
Špičák na Šumavě - Bike škola from SNOW.cz on Vimeo.
Ve škole Gravity Academy si můžete vybrat výuku na půl dne, na celý den, nebo se zúčastnit výukového kempu či si nechat ušít aktivní víkend na míru. Já se zúčastnila výuky na půl dne, která se tu odehrává buď dopoledne od 9:30 do 12:30 nebo odpoledne od 13:30 do 16:30. Školu si můžete domluvit nejlépe dopředu na uvedeném tel. čísle na stránkách: http://sumava.spicak.cz/…a-skola-110/.


Chci si projít školou pěkně od začátku, protože dobře vím, že mi chybí kvalitní základ a řadu věcí jsem si zažila špatně. Začínáme proto na malém pumptracku za Blaženkou a opakujeme si pokrčené lokty a kolena. Jak zdůrazňuje instruktor Vašek, naše největší tlumiče nejsou v kole, ale jsou to naše končetiny. Z pumptracku se přesouváme na dřevěné překážky u lanovky. Po mém prvním skoku na malém dřevěném dropíku je Vaškovi úplně jasné, co dělám za chybu. „Skáču“ tak, že tahám nášlapy do vzduchu a na odrazu za řídítka praktici pořádně „nepotáhnu“. Po několika radách a zopakovaných skocích mi to začíná být jasné, takže už se nemůžu dočkat do samotného bikeparku.


Jízda v bikeparku se odehrává na trati Black Friday, která obsahuje všechny překážky, které bych chtěla trénovat. Výuka se pak v podstatě odehrává tak, že se dostaneme k nějakému místu nebo překážce, Vašek mi k tomu řekne instrukce, poradí, ukáže a pak už je řada na mě. Překážku pilujeme do té doby, než jsem úplně spokojená. Kromě seskoků trénujeme i zatáčky. Moji největší chybou je, že se dívám do středu zatáčky, ne do jejího výjezdu.


V samotném závěru se dostáváme k přespotočáku, na který jsem se nikdy nedokázala odhodlat i přesto, že jsem už možná skočila i delší skoky. Tady je zkrátka mezi odrazem a dopadem taková díra, že tenhle skok vždycky na poslední chvíli raději objíždím.


Takže stačilo pár tipů a nějaké to povzbuzení a já ten přespotočák konečně dávám! A ještě k tomu pěkně na čistotu na dopad ;-) Shrnu to jednoduše, příště jdu s Vaškem znova, a to rovnou na Štrúdl! ;-)


Do bike školy Gravity Academy na Špičáku se může přihlásit biker kteréhokoli „druhu“ – sjezdař, endurista, XC jezdec nebo maratonec. Instruktor výuku přizpůsobí vaší úrovni a díky individuálnímu přístupu jsou výsledky vidět ihned. Nově tu navíc funguje i výuka dětí od osmi let, takže dvojice „taťka&syn“ je tu běžně vidět. Na výuku se může zaregistrovat klidně i úplný začátečník, instruktor postupuje od úplných základů a bude s vámi trénovat to, co si budete sami přát. Není tu žádný povinný postup, pokud nebudete chtít skákat, tak samozřejmě nemusíte.

Bike škola Gravity Academy v kostce:

Časy kurzů     9:30 – 12:30
      13:30 – 16:30
½ den 1 osoba     890 Kč
½ den 2 osoby     710 Kč
1 den 1 osoba     1 490 Kč
1 den 2 osoby     1 190 Kč
Webové stránky     sumava.spicak­.cz/cz/sekce/gra­vity-academy-bikova-skola-110/

Partneři SNOW tour: