Tisková zpráva Skiareálu Monínec

Na hotelové sjezdovce se bude moci lyžovat od 26. října. Hotelová sjezdovka s vlekem poma je dlouhá 170 metrů a je určena jak průměrným či méně zdatným lyžařům, tak i dětem. Tarif na 60 bodů bude stát 265, na 120 pak 495 a na 240 celkově 880 korun. Jedna jízda na Hotelové sjezdovce strhává z kreditu 2 body. Fungovat zde budou navíc hned dvě lyžařské školy jak pro veřejnost, tak pro ubytované hosty.

První velkou zatěžkávací zkouškou Areálu Monínec bude již tato neděle 29. října, kdy se zde uskuteční závody Burton Monínec Season Opening 2018. Soutěž se pojede formou dvoukolové kvalifikace a finálového jamu, do něhož se můžou přihlásit všechny kategorie - muži, ženy i děti. Akce je určena široké veřejnosti.

Areál Monínec vstupuje do své druhé sezóny, kdy se může spolehnout jak na přírodní, tak technologický sníh Snowfactory. Ten je bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Sníh vyrobený prostřednictvím technologie Snowfactory tvoří malé ledové šupinky, které mají teplotu -5 °C.

Horní část hlavní sjezdovky pak bude v provozu od 17. listopadu vždy od pátku do neděle a současně také od úterý do soboty v rámci večerního lyžování. Se zahájením zimní sezóny v celé délce hlavní sjezdovky se počítá v termínu mezi 7. až 20. prosincem. Hlavní červenomodrá sjezdovka je dlouhá 1,2 kilometru. Součástí areálu zde bude v průběhu zimy rovněž provoz funparku.

Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Ubytování je zajištěno v Hotelu Monínec, kde je také restaurace a bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penziony Javorka a Čertovka. U dolní části lanovky je navíc restaurace v alpském stylu M2.

Více informací na Moninec.cz.