„Na světě je pouze několik mamutích můstků a pořadatelé šampionátu by se proto měli pravidelně střídat. V Harrachově bylo mistrovství světa v letech naposledy v roce 2002, proto věřím, že pořadatelství na rok 2012 vybojujeme,“  říká Tomáš Ploc, starosta Harrachova. Harrachovská pořadatelská tradice v desetiletých cyklech přitom sahá až do osmdesátých let. První mistrovství světa v letech se zde uskutečnilo v roce 1983, další v roce 1992 a poslední v roce 2002.
Pracovní skupina, která bude Harrachov na kongresu reprezentovat, v čele se starostou Harrachova Tomášem Plocem a dalšími členy organizačního výboru odlétá do Kapského města v sobotu 24. dubna. Zástupci Harrachova mají před sebou nabitý program. Čeká je několik prezentací v rámci kandidatury na MS 2012 a rovněž příprava a provoz prezentačního stánku.Jeho pomyslné dveře se v kongresovém hotelu Westin Grand otevřou 26. května, kdy prezident Mezinárodní lyžařské federace a členové jejího předsednictva zahájí obchůzku všech kandidátských stánků. Kromě informací o kandidatuře Harrachova a drobných reklamních předmětů čeká na návštěvníky i typický český artikl – točené plzeňské pivo. Na případný šampionát v roce 2012 začínají harrachovští připravovat areál skokanských můstků již nyní.“Vybudujeme osvětlení obou můstků tak,abychom v budoucnu mohli pořádat noční závody, plánujeme také novou ohřívárnu pro závodníky přímo v nájezdové věži mamutího můstku a nová budova vyroste také na dojezdu. Chystáme rovněž změny v logistice organizace a poskytování služeb účastníkům mistrovství světa,“ vysvětluje Otakar Jiroutek, šéf tělovýchovné jednoty Jiskra Harrachov.
„Harrachov v letošním roce slaví výročí 100 let organizovaného lyžování a vítězství v kandidatuře by tak bylo nejen skvělým dárkem, ale i oceněním naší dlouholeté práce,“ uzavírá Tomáš Ploc.

FIS mistrovství světa v alpském lyžování 2013
Cortina d´Ampezzo (Itálie)
Schladming (Rakousko)
St. Moritz (Švýcarsko)

FIS mistrovství světa v klasickém lyžování 2013
Falun (Švédsko)
Lahti (Finsko)
Oberstdorf (Německo)
Val di Fiemme (Itálie)
Zakopane (Polsko)

FIS mistrovství světa v akrobatickém lyžování 2013
Voss (Norsko)