Oblačné počasí se sněhovými přeháňkami

Začátkem následujícího týdne bude na domácích horách i v Alpách převládat oblačné počasí s dalšími příděly sněhu - v Česku okolo 30 cm, na severní straně Alp i více. Noční a převážně i denní teploty se budou pohybovat pod nulou, přibývat tedy bude i technický sníh.


Předpověď počasí na neděli 17. prosince 2017. Klikněte pro předpověď počasí až na 9 dní z více zdrojů pro porovnání

V Krkonoších se lyžuje na 70 km sjezdovek

Krkonoše

Špindlerův Mlýn (12 km), Černá hora (11 km), Pec pod Sněžkou (10 km) a Paseky nad Jizerou (9 km) momentálně vedou žebříček krkonošských středisek s největší délkou otevřených sjezdovek. Lyžuje se úž také v Rokytnici, Harrachově, Vítkovicích a od soboty v Černém Dole, plný provoz má nově Malá Úpa.


V krkonošských Vítkovicích zatím jezdilo málo lyžařů, ale kvalita sjezdovek byla dobrá. Více v reportu od radek1


Salomon skart reportoval z Malé Úpy. O víkendu bývá na Pomezkách rušno, ale svah je kvalitně zasněžený

Šumava

Nejvíce sjezdovek má v současnosti v provozu Hochficht (15 km). Za ním následují Špičák (7 km), Lipno (5 km) a Železná Ruda (3 km), Zadov (2 km) a Kvilda (1 km).


10 českých a příhraničních středisek s nejvíce otevřenými sjezdovkami

V Alpách se sezóna roztáčí na plné obrátky

Už od začátku prosince jsou v Alpách sjízdné tisíce kilometrů sjezdovek a na Vánoce se dá očekávat plný provoz, ostatně mnohá střediska jej mají už nyní. Aktuálně je v Rakousku otevřeno 67 % sjezdovek, v Itálii 60 % sjezdovek, ve Švýcarsku 40 % sjezdovek a ve Francii 25 % sjezdovek.


Dolnorakouský Hochkar má podmínky jako ve vrcholu zimy

Tipy reportérů: i jedna sjezdovka stačí

Monínec

V srdci Čech, zhruba hodinu jízdy z jižního okraje Prahy, je v provozu už celá monínecká sjezdovka. Dostatečnou vrstvou sněhu zajišťuje technologie SnowFactory - ta vyrábí sníh firnového typu, takže na sjezdovce očekávejte tvrdší podklad až do odpoledních hodin.

Do Vánoc navíc můžete využít akci skipas 1+1 zdarma!


Stav Monínce před 14 dny od reportéra sparrow1

Šacberk

Bezmála 400 m dlouhou sjezdovku na Vysočině, 10 minut od dálnice D1, obsluhuje svižná kotva, která lyžaře vyveze o 80 výškových metrů na vrchol hory k rozhledně, odkud vede sjezdovka o konstantním sklonu k příjemné hospůdce i dětské lyžařské škole a servisu. Výhodou bývá malá zalidněnost.


Skiareál Šacberk o minulém víkendu od reportéra bobes7400

Říčky v Orlických horách

Otevřeny jsou červená a modrá sjezdovka o délce okolo jednoho kilometru i cvičná louka. Sjezdovky jsou obsluhovány čtyřsedačkovou lanovkou. Pokud do Říček vyrazíte do 22. prosince, můžete využít skipas 1+1 zdarma! Na hřebenech leží cca 40 cm přírodního sněhu, v oblasti lze vyrazit i na běžky.


Report z Říček od reportéra Bohouše