Šacberk - aktuální report z 09.12.2017 - SNOW.CZ

Šacberk | aktuální report z 09.12.2017

Šacberk - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Vysočina

průměrné hodnocení Šacberk:
autor: bobes7400
hodnocení:
návštěva od: 09.12.2017 do: 09.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes byla spuštěna jediná sjezdovka na Jihlavsku, a tak i nám se zachtělo prvního lyžování. Sjezdovku jsme navštívili až po setmění, ale odměnou byla velmi malá návštěvnost.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na Šacberku je jediná sjezdovka, na Vysočinu velmi příjemná a dlouhá necelých 400 m s převýšením 80 m. Sklon je celkem konstantní v celé délce.

Sněhové podmínky:

Udávaná výška sněhové pokrývky je 40 cm, myslím si, to bylo o něco méně. Ale i tak byla dobře vysněžená a upravená. Díky malé návštěvnosti vydržela až do pozdních hodin, kdy jsme odjížděli.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sjezdovku obsluhuje svižná dvoukotva. U spodní stanice stála obsluha podávající kotvy. I pro zkušené lyžaře je to příjemné. Na druhé straně se nachází tažné lano pro začínající lyžaře a školu. V době naší návštěvy nebylo v provozu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Po celý večer byla návštěvnost vcelku malá. Na parkovišti jen pár aut. Spolu s námi se po svahu proháněla asi dvacítka lyžařů. Fronta na kotvu žádná.

Občerstvení a aprés-ski:

Pod sjezdovkou se nachází skibar, z kterého je nádherný výhled na celý areál. Občerstvení a možnost posedět tu najde kdejaký jedlík. Nabídka sahá od piva přes teplé nápoje až k teplé kuchyni. Ceny jsou přiměřené. Součástí je i WC. U skibaru je i terasa doplněná o stoly a lavice.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd je vedený přes obec Zborná. Cesta je celkem úzká. Ale ohleduplní řidiči se vždy vyhnou. Parkoviště bylo nově vysypané stěrkem a až na pár aut prázdné. Poté je nutné sejít schody ke sjezdovce.

+ plusy

  • Blízko města
  • Málo návštěvníků
  • Příjemně upravená sjezdovka i v pozdních hodinách

- mínusy

  • Vzhledem k začátku sezóny absence nějakého koberce přes zledovatelý úsek mezi schody a sněhem. V lyžácích to klouzalo
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13. - 14.12.2018  | Šacberk

autor: Predátor
hodnocení:

Krátká pouze 400 m dlouhá sjezdovka s kotvou vhodná na první sezónní rozlyžování. Středisko disponuje vlastní nádrží s vodou, proto je vždy brzo a dostatečně zasněžováno a zprovozněno.

zobrazit celý report

15.12.2018  | Šacberk

autor: Lukáš Vavrda - SNOW
hodnocení:

Lyžování uprostřed malebné zasněžené Vysočiny. Na jeden den pro dospělé i děti fajn, sněhu spousta, ale ve špičce i pár lidí.

zobrazit celý report

29.12.2017  | Šacberk

autor: Jihlava
hodnocení:
Totální tragédie. Sjezdovka rozbitá, upravovaná pouze večer. Totálně rozbitá je už půl hodiny po spuštění. Lidi neukázněný, z dětí si dělají slalomové tyčky. Fronta nehorázná, vzhledem k počtu lidí se dá realně sjet tak pětkrát za hodinu, takže novinka v podobě časové jízdenky je úplný nesmysl. Doporučit se dá pouze milovníkům front a davového lyžování. Cena rozhodně neodpovídá kvalitě ani omylem.

30.12.2016  | Šacberk

autor: doum25
hodnocení:

Bylo potřeba po svátcích trochu protáhnout nohy, a tak jsme si řekli, že si dopoledne 30.12. dojedeme zalyžovat na Šacberk. Jedná se v podstatě o příměstské středisko u Jihlavy, které se nachází v obci Zborná hned za Jihlavou.

zobrazit celý report

06.01.2015  | Šacberk

autor: Predátor
hodnocení:

Na Šacberk to mám jako Jihlavák opravdu kousek. V úterý to byla moje první návštěva v této lyžařské sezóně. I přes nedostatek sněhu v celé ČR je na tom tento skiareál vždy lépe než některá horská nebo podhorská střediska. Sjezdovka byla od 9:00 dobře připravena a do 11:00 byla ještě v odpovídající k...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Résidence Balcons du Soleil
Orientační cena za noc 2 009 Kč/os.
Hotelové apartmány Alpenrose
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 820 Kč/os.
Hotel Monte Cervino
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 228 Kč/os.