Vraťme se do roku 1998, který můžeme označit za
vznik myšlenky posunout sjezdové lyžování o krok dál a změnit
zaběhnuté principy. Klaus Lenhart, který převzal vedení společnosti po
svém otci Karlovi již ve 22 letech, se zamknul na několik týdnů do své
pracovny. Byl zaneprázdněn vymýšlením, navrhováním, vylepšováním
a laděním svého snu. Tím bylo právě pozvednutí tehdejších
lyžařských technologií na úplně novou úroveň, zajištění lepší
symbiózy mezi lyžařem a zasněženými svahy. Samozřejmě to vše
s hlavním cílem zvýšit požitek a bezpečnost ze samotné jízdy.

Všichni ve firmě tak brzy pochopili, že Klaus vytváří nový prototyp. Avšak tentokrát nešlo jen o „další produkt“, jednalo se o milník v historii celé společnosti.
První Trigger systém
Průkopnický výrobek byl nazván „Trigger“ a okamžitě začal být pod drobnohledem lyžařských časopisů po celém světě. Velké titulky „unikátní inovace“ nebo „nový objev v alpském lyžování“ jste mohli potkat opravdu v každém z nich. Skutečně se tak stalo a LEKI začalo vyrábět první Trigger systém, který zavedl nový prvek – a tedy možnost připojit speciální poutko k vaší holi, aniž byste ho přetahovali přes zápěstí. Ještě důležitější vlastností však bylo jeho odpojení. Při jakémkoliv větším tahu se poutko odpojilo, a to tak výrazně přispělo ke snížení zranění v případě nějaké kolize či zaváhání na svahu.
Hlavní výhody prvního systému Trigger tedy byly super snadná manipulace, optimální pohodlí a v neposlední řadě velmi důležitý lepší přenos síly z rukou do holí při jeho použití.

Trigger S systém
S velkou grácií následně LEKI představilo nástupce prvního Trigger vázání – vylepšený model Trigger S. Cílem bylo vyvinout sjezdové hole s bezpečnostní pojistkou. To se podařilo a nový model se mohl pochlubit pokročilejší technologií než jeho předchůdce. Trigger S má ještě lepší přenos síly pro maximální zlepšení výkonu. Pojistka ještě lépe rozpozná, zda jen měníte směr jízdy, potřebujete si utáhnout přeskáče, anebo se vám někde opravdu zahákla hůl a je potřeba ruku okamžitě odpojit, aby nedošlo ke zranění.
Spojení Trigger S mezi madlem hole a odpojitelným
poutkem dostává taktéž nový rozměr v podobě toho, že LEKI představuje
první inovovanou řadu rukavic s již zabudovaným poutkem pro ještě
větší symbiózu a komfort lyžaře. Samotné původní poutko je všito do
těla rukavice a přizpůsobeno na míru každé velikosti rukavice tak, aby
byl přenos síly a stabilita opravdu maximální.
Letos je to již 10 let, co systém úspěšně slouží a předešel mnoha a mnoha zraněním zaviněným zaklíněnou hůlkou s klasickým poutkem. Pod názvem Trigger Shark 2.0 najdeme tento systém i u běžeckých holí a rukavic.
Na Trigger S spoléhají v současné době vrcholní sportovci a vítězové Světových pohárů v alpském lyžování, běžeckém lyžování i v biatlonu. A co vy? Vyzkoušeli jste ho také?
Více informací o systému a produkty s ním naleznete také na oficiálních stránkách LEKI: