V loňském roce bylo využito nabídky na odkup rychlé odpojitelné čtyřsedačky výrobce Garaventa z roku 1999 ze švýcarského střediska Lungern, které bylo uzavřeno z důvodu nerentability provozu. Jde o nejnovější z Alp dovezenou lanovku v České republice.

Trasa nové lanovky o délce 865 metrů začíná na místě dolních stanic dosavadních vleků a končí na Turistické sjezdovce v místech, kde se z vrchní louky vjíždí pravotočivou zatáčkou do lesa. Obsluhovat bude modrou sjezdovkou s průměrnou šířkou 55 metrů. Přepravní kapacita činí 2 180 osob za hodinu, což je zhruba stejně, kolik měly tři původní vleky v areálu Marta II (jeden z nich byl zrušen již před lety).

Stejně jako v původním umístění je i v Deštném vybavena každá třetí sedačka oblíbenou bublinou - na laně se tak pravidelně střídá vždy sedačka s bublinou se dvěma sedačkami bez bubliny.

Zcela nově bylo vyrobeno zastřešení stanic, které je v dřevěném provedení se sedlovou střechou. Součástí investice, jejíž hodnota dosáhla zhruba 30 milionů korun, bylo také rozšíření sjezdovky Marta II a optimalizace řešení parkovacích ploch a stravování v areálu Marta II.

Demontovány nebo zkráceny byly také některé starší lyžařské vleky. Nová lanovka se díky své přepravní rychlosti až 5 m/s (jízda nahoru potrvá pouhé 3 minuty) a také vybavení části sedaček bublinami nepochybně stane novým páteřním přepravním zařízením areálu a znatelně zvýší komfort v tomto tradičním lyžařském středisku.