Nová šestisedačka byla objednána s maximálně komfortním vybavením - s bublinami, s vyhřívanými sedáky s koženými potahy a s individuálními opěrkami na nohy, které se spolu s ochrannou zábranou odemykají jen ve stanicích, a tím během jízdy zcela znemožňují případné vypadnutí cestujících. Trasa se oproti původní čtyřsedačce nezměnila - měří 908 metrů při převýšení 186 m a zatím se nezmění ani přepravní kapacita, která zůstává zpočátku na hodnotě 2 000 osob za hodinu. Přeplnění sjezdovek tedy nehrozí. Díky téměř dvojnásobné dopravní rychlosti se doba jízdy zkrátila na pouhé 3 minuty.

Vzhledem k nenáročné povaze svahu a značné šíři sjezdovek je areál vhodný pro rodiny s dětmi a začátečníky, na své si však přijde i náročná klientela. Důležitou novinkou letošní sezóny je také vybudování nové ve své horní části červené sjezdovky o délce 920 metrů po pravé straně lanovky včetně technického zasněžování a osvětlení pro večerní lyžování a vytápěného bistra až pro 140 lidí u dolní stanice. Hodnota letošní investice dosáhla téměř 150 milionů korun. Z toho je více než 110 milionů korun spojeno s novou lanovou dráhou, jde tak o největší investici do lanové dráhy na českých horách v letošním roce. Původní čtyřsedačková lanovka by se měla na kratší trase v příštím roce rozjet v Beskydech v lyžařském areálu v Mostech u Jablunkova, kde nahradí již značně zastaralé lyžařské vleky.

Resort Kopřivná je v provozu každý den od 8:30 do 16:00 a od 18:00 do 21:00 (umělým osvětlením jsou vybaveny všechny sjezdové tratě), na sjezdovkách leží aktuálně 50 až 90 centimetrů technického sněhu.