Teploty klesnou pod bod mrazu, přibude i sníh

Střediska v nižších polohách a ta závislá na přírodním sněhu potrápil rychle odtávající sníh, nyní by se však situace měla zlepšit. V provozu stále zůstává téměř 80 % sjezdovek v ČR.


Podíl otevřených sjezdovek a vleků v Česku k 31. 1.


Metr a více sněhu hlásí hned v patnácti areálech

Teploty budou během víkendu klesat pod bod mrazu, a zakonzervují tak již nyní pevný sněhový podklad na sjezdovkách. Přívaly nového sněhu jako v lednu sice zatím předpovídané nejsou, ale "místy", zejména na horách, sněžit bude.


V sobotu už bude opět zimní počasí se sněhovými přeháňkami

Alpy: po předjarním počasí přijde nový sníh a mráz

Uplynulé dny v Alpách panovalo předjarní slunečné počasí, které vystřídá nový sníh a mráz, chumelit přitom bude jak na severní, tak jižní straně Alp. Víkend a příští týden ale začne opět slunečně. Otevřeny jsou prakticky všechny sjezdovky.

V Rakousku je aktuálně otevřeno 96 % sjezdovek, v Itálii 95 %, ve Švýcarsku, kde provoz omezovalo lavinové nebezpečí, je otevřeno 90 % a ve Francii 93 %.


Na víkend vyrazil reportér l-e-t-o do rakouského Riesneralmu, dostupného z Prahy za 5 hodin

Tipy reportérů

Plešivec

Na Plešivci už jsou otevřeny všechny lehčí až středně náročné sjezdovky Hana, Milena, Pavla a Aida, které doplňuje mírná cvičná louka pro začátečníky. Kvůli nedostatku sněhu bohužel stále není v provozu černá sjezdovka Jitka.


Reportér Lehla využil akce skipas 1+1 zdarma na Plešivci

Kunčice

Nenáročné svahy pod Králickým Sněžníkem, daleko od větších měst, zajišťují mírnější návštěvnost. Sníh je i po oblevách v poměrně dobrém stavu. V areálu jsou tři vleky a sedačková lanovka a hlavně 4,5 km širokých carvingových sjezdovek. Parkování bezproblémové hned pod svahem.


Dostatek sněhu je stále v Kunčicích (reportér Vitu)

Nové Hutě

Široká, mírná šumavská sjezdovka je vhodným svahem pro začátečníky a mírně pokročilé. Svah bývá dobře upravený a málo zalidněný, jen pozor na nespolehlivost přibližovacího skibusu.


Minulý týden navštívila Nové Hutě na Šumavě reportérka tereskaska

Tip: skipas 1+1 zdarma

Herlíkovice Bubákov

Od února až do konce sezóny můžete akci skipas 1+1 zdarma využít v krkonošských Herlíkovicích. Středisko sice obleva zasáhla, ale v následujících dnech by už mělo na vrcholu Žalý zase sněžit. V areálu si zajezdí začátečníci na mírném Bubákově s čtyřsedačkovou lanovkou, pokročilejší se vydají na hlavní svah Žalého, kde si vyberou ze sjezdovek všech tří obtížností.