SNOW tour 2018 - Ještěd from SNOW.cz on Vimeo.


Červená sjezdovka č. 2 Pod lany je kombinací zúženého lesního traverzu a klasické otevřené sjezdovky. Hned po výjezdu z lesa na otevřenou pláň však naberete dostatečnou rychlost, abyste se mohli pustit do oblouků ve svižném tempu až ke spodní stanici lanovky.

Z Černého vrchu dále startuje červená č. 4 Liberecká, která je o dost členitější. Širší pasáže tu střídají užší a zhruba ve třetině se sjezdovka napojuje na trať Skalka. V těchto místech provoz houstne, takže je potřeba být obezřetnější. Po pár metrech se Liberecká vydává opět vlastní cestou směrem k nástupní stanici Černý vrch.

Vůbec nejdelší ještědskou tratí je červená Skalka, na kterou vás vyveze stejnojmenná čtyřsedačková lanovka. Opět se jedná o členitou užší sjezdovku, která vede převážně lesem. Ve spodní části je les hustší, a tak se na sjezdovku dostává méně světla. Povrch byl navíc v těchto místech výrazně promrzlejší.

Na černou sjezdovku Slalomák se dá jet jak z Černého vrchu, tak ze Skalky. Rozjezd je v obou případech pozvolnější. Samotný Slalomák už má však sportovní spád. Díky poměrně dobře upravenému povrchu a malému počtu lyžařů bylo možné využít jeho solidní šíře na maximum.

Pro úplné nováčky je v areálu připraven dětský vlek a slalom se zvířátky. Pokud vaše ratolesti nemají vlastní lyžařské vybavení, lze využít blízké půjčovny přímo na centrálním parkovišti. Dětský ski set vás vyjde na 200 Kč na 4 hodiny. Kromě lyžařských setů je v nabídce půjčovny také snowboardové a skialpové vybavení. Lyžařská lekce trvá 50 min a cenově se pohybuje okolo 550 Kč ve všedních dnech.

Občerstvení na Ještědu je hned několik: bufety, pizzerie pod centrálním parkovištěm nebo samoobslužná restaurace u spodní stanice lanovky Černý vrch. Právě tam jsme si zašli na čokoládový dort a horkou griotku, na výběr je tu ale také z hotovek jako jsou boloňské špagety, borůvkové knedlíky nebo klasický „smažák“. Netradičně se vedle dortů skví i misky se zeleninovými saláty.Ještěd v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 27 min
Celodenní skipas - dospělí     590 Kč denní / 220 Kč večerní
Celodenní skipas - děti (do 150 cm)     320 Kč denní / 160 Kč večerní
Celodenní skipas - senioři (roč. 1957 a starší)     500 Kč denní / 200 Kč večerní
Provozní doba střediska     8:30 – 16:00
Webové stránky střediska     www.skijested.cz
Parkování     zdarma – P2, P3, P4, zpoplatněné – u lanovky P1

Partneři SNOW tour:


Na Ještědu jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.