špindl 2018 from SNOW.cz on Vimeo.Nejširší medvědínskou sjezdovkou je modrá Tréninková (12b), kde se nechají kroužit plynulé oblouky po hranách i při hustějším provozu, neboť se lyžaři po svahu rozprostřou. Sklon je tak akorát, abyste se mohli soustředit jen na samotnou jízdu.


Po této carvingové rozcvičce přichází výrazný terénní zlom, kde se dá buď přejet na červenou sjezdovku, nebo pokračovat, ovšem už po černě značeném padáku. Snad díky sobotnímu střídání turnusů nebo vyšší obtížnosti tratě jsme měli pistu poloprázdnou a mohli si ji užít i v obloucích od lesa k lesu.


Sportovní ráz má i vedlejší červená, která měří přes dva kilometry a patří do desítky nejdelších sjezdovek v Česku, takže i s jednou zastávkou uprostřed přijíždíme dolů řádně zafuněni. Čím méně lidí na sjezdovce, tím hodnotnější svezení a méně ledových ploten, které během dne „ozdobí“ zejména druhou polovinu trati.


Překvapivě největší koncentrace lyžařů byla na červené Turistické, směřující na Mísečky, možná i kvůli nově vystavěné lanovce, která nahradila dřívější vlek. Sjezdovka je sice kratší, ale vystřídá prudší i mírnější pasáž, kde se dá využít nabraná rychlost. Horní prudší pasáž se kolem poledne začala vybrušovat do „sklovitého“ povrchu, spodní zůstala v dobrém stavu i odpoledne.


Novým zpestřením jsou terénní vlny na startu Turistické trati, které lákají hlavně děti.


Snowpark zaujme výběrem všech možných překážek od oblých přes lomené bedny až po zábradlí. Pěkně postavené tu byly i dva skoky – jeden menší, na který se tu odvažovali i méně zkušení, a jeden větší, na kterém už zkušení jezdci předvedli i nějaký ten trik. Výhodou snowparku je i vlastní poma.


Nejmenším slouží na Medvědíně dětský park Meďánkovy lyžařské školky hned u nástupu sedačkové lanovky, který zahrnuje jeden kratší pojízdný pás a několik slalomů, ať už z kuželů, nebo slalomových zvířat. Objednat můžete privátní i skupinovou výuku – dvě hodiny privátní výuky vyjdou na 1 790 Kč, výuka na celý den ve skupině maximálně 6 dětí stojí 890 Kč.


Všechna občerstvení nesou značku Špindl Gastronomy, nejviditelnější je restaurace na vrcholu Medvědína u výstupu lanovky, kde můžete posedět na prosluněné terásce. Lyžařům, kteří nechtějí ztrácet čas, poslouží pultík u vchodu, kde se podává káva a drobná sladká nebo slaná svačina. Tentokrát jsme se mezi ně zařadili i my a k obědu si vystačili s kávou a celozrnným rohlíkem obloženým šunkou, sýrem a čerstvou zeleninou, který jsme si snědli v prvním patře v panoramatické části restaurace. Lidové ceny nečekejte, tato svačina vyšla na 150 Kč.


Prostor u dolní stanice sedačkové lanovky nově doplnil velký dřevěný kvádr Špindl motion, stejný jako na Hromovce nebo ve Svatém Petru, kde jsou pokladny, infocentrum, obchod se sportovním vybavením a půjčovna lyží. Celodenní zapůjčení vyjde na 490 Kč, helma pak na 90 Kč.
Špindlerův Mlýn v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h
Celodenní skipas dospělý (do 25. 12.)     890 Kč (při vrácení do 3 hodin od prvního průchodu na turniketu je klientovi vráceno 200 Kč)
Senior/Junior     710 Kč (při vrácení do 3 hodin od prvního průchodu na turniketu je klientovi vráceno 200 Kč)
Děti do 6 let     zdarma (v doprovodu rodiče)
Parkování     zdarma na Hromovce i Medvědíně u lanovky
Webové stránky     www.skiareal.czPartneři SNOW tour:


Ve Špindlu jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.