Mrazy zakonzervovaly kvalitní sníh

Naše hory zažívají nejmrazivější týden sezóny, ale už od soboty mrazy povolí a teploty se vrátí blíže k nule. S oteplením nejspíš přijde i drobné sněžení v následujícím týdnu, které občerství tvrdý podklad sjezdovek.


Podíl otevřených sjezdovek a vleků v Česku k 28. 2.

Mrazivý a slunečný týden vystřídá teplejší a oblačnější - nebude výjimkou, že teploty přeskočí do plusových hodnot a mimo hory i v podhůří budou srážky už spíše dešťové, na horách snad bude padat voda převážně v pevnějším skupenství.


V neděli se oteplí, ale slunce se schová, sněhové podmínky by však měly zůstat velmi dobré

Alpy nadále na 100 %

Alpská střediska mají výborné podmínky, otevřeny jsou prakticky všechny sjezdovky a terény. Pomalu končí i nejsilnější souběh prázdnin evropských zemích, takže ve střediscích začne být méně rušno.

V Rakousku je aktuálně otevřeno 97 % , sjezdovek, v Itálii 96 %, ve Švýcarsku 93 % a ve Francii 96 %.


Mrazivý Mölltaler Gletcher potěšil poloprázdnými sjezdovkami i o prázdninách (reportér svena)

Tipy reportérů na nepřeplněné sjezdovky

Paseky nad Jizerou

Sjezdovky jsou upravené v největší možné šíři, takže vlastně splývají v jednu velkou členitou trať. Povrch je pevný, ale stále jde o sníh a nikoliv ledové plotny. Na svazích nebylo díky mrazům ani příliš plno.


Nejvíce lidí jezdí na čtyřsedačkové lanovce, volněji bývá na kotvě a pomě (reportér chodera)

Nová Paka - Máchovka

Malý příměstský areálek, kde kromě víkendů lyžuje jen pár nadšenců. Dvě sjezdovky různého sklonu a délky od 350 do 550 metrů a jedna dvoukotva. Na běžkařském okruhu je vyříznutá stopa pro klasiku. Na sjezdovkách je minimálně 50 cm sněhu.


Sjezdovka v Nové Pace je dostatečně dlouhá (reportér sejk68)

Peklák

Červená sjezdovka o délce 800 metrů s rychlou kotvou leží přímo v České Třebové. Lyžuje se zde na dostatku sněhu za přívětivé ceny, většinou bez čekání na vlek.


Na Pekláku lyžoval reportér Vondra_CZ

Miroslav

Čtyři lehčí sjezdovky o maximální délce 800 metrů jsou rodinnou či klidnější alternativou nedaleké Ramzové. Nahoru vás vyveze dvousedačková lanovka či starší vlek. Od parkoviště jezdí kyvadlově mikrobus, a proto tu nebývají davy.


Milé, ovšem ne tak snadno dostupné středisko Miroslav

Karlov pod Pradědem - Kazmarka

Dvě sportovnější sjezdovky (jedna i homologovaná pro závodění) nabízí svah Kazmarka v Karlově. Platí zde společný skipas Skiarény Karlov a mezi jednotlivými středisky lze libovolně přejíždět. Sjezdovku Kazmarka obsluhuje starší kotva, která se netěší takové oblibě jako sousední lanovky.


Kazmarku navštívil reportér LBS

Tip: skipas 1+1 zdarma


Skipas zdarma ve Vysokém nad Jizerou využil reportér ka

Kupón z časopisu SNOW na 1+1 skipas zdarma můžete během března využít v následujících areálech:

Ružomberok

Karolinka

Ještěd

Vysoké nad Jizerou - Šachty

Herlíkovice - Bubákov

Hlubočky

Hlinsko

Jablonec nad Jizerou - Kamenec