Mölltaler Gletscher - aktuální report z 22. - 25.02.2018 - SNOW.cz

Mölltaler Gletscher aktuální report z 22. - 25.02.2018

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Mölltaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: svena
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.02.2018 do: 25.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na prodloužený víkend jsme si vybrali menší rakouský ledovec Mölltaler. Vzhledem k jarním prázdninám jsme se nechtěli na svahu mačkat s davem lidí, tak jsme zvolili jistotu. Středisko nabídne sice jen necelých 20 km sjezdovek, ale za 3 dny nás neomrzely. Nachází se v nadmořské výšce 2 200 až 3 150 m n. m. a nabídne kvalitní lyžování v nádherné vysokohorské kulise.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde převážně červené. Modře značené se červeným nápadně až na pár výjimek podobají. Černě značené jsou až na jednu sjezdovku ne pravidelně upravované.
Samotný ledovec nabídne jednu neupravenou černou, dále vedle lanovky přímou červenou se strmějším začátkem a po kratším traverzu se spouští dolů sjezdovka modrá, která nemá k červené daleko. Sjezdovky na ledovci jsou dostatečně široké, takže si je člověk může pěkně užít. Jejich přímá délka je kolem kilometru, poté se stáčí vpravo asi v 400 m dlouhém úseku k lanovce. Převýšení sjezdovek na ledovci je 350 m.
Odtud se můžeme dále spustit po modré č. 5, která směřuje ke spodní stanici lanovky na Alteck, odkud se lze vrátit zpět nahoru k panoramatické restauraci Eissee. Sjezdovka je dlouhá cca 1,5 km a nabídne dva lehce prudší úseky a pozvolný dojezd k lanovkám, v opět dostatečné šíři a převýšení 300 m.
Protější Alteck jsme jeli jen 3x za celé 3 dny, jelikož sjezdovka nebyla upravena. To byla až v neděli, ale byla uzavřena... Najdeme tam červenou a černou sjezdovku, která je proměnlivá, občas nabídne strmější úsek (červená č. 14), ale oproti jiným je o něco užší.
Od restaurace Eissee se dále spouští svižná, kilometr dlouhá dálnice, která v druhé polovině nabídne strmější asi 300 m dlouhý úsek, převýšení červené č. 7 je taktéž kolem 300 m a kopíruje vlastní 2sedačku.V jejím třetině se odděluje červená trať č. 9 vedoucí až do údolí k metru. Její prostřední pasáž je mírnější a klesá kaskádovitě až nad její prudší dojezd, který začíná zúžením asi na 200 m úseku, poté se opět rozšiřuje a klesá v červeném sklonu k metru. Jedná se o příjemnou sjezdovku, kde si člověk i trochu odpočine.
Poslední sjezdovka od restaurace Eissee je černá č. 10,která začíná mírněji, je užší než ostatní sjezdovky a nabídne dvě strmé, asi 200 m dlouhé pasáže. V její spodní třetině se nachází restaurace s terasou, poté se černá napojuje na červenou dojezdovou a společně pokračují k metru.
Poslední, nejníže položené sjezdovka se nachází zhruba na úrovni metra, jedná se o modro-červenou středně širokou č. 12,která je ve své horní polovině modrá, jen dojezd je mírně prudší. V její polovině lze odbočit opět k metru. Její délka je lehce přes kilometr s převýšením cca 250 m.
U metra se dále nachází kotvy s krátkými sjezdovkami pro děti.
Většina sjezdovek je dostatečně široká, ráno kvalitně upravena.
V odpoledních hodinách se na pár místech objevovaly ledové plotny, zvlášť na ledovci, kde to bylo vyfoukané opravdu hodně.
Dále se v zúženém místě na dojezdu k metru začaly odpoledne dělat muldy, prostředek byl vysmýkaný, ale žádná tragedie. Méně přehledné úseky jsou zajištěny bezpečnostními sítěmi a upozorněním.
Celkově bych místní tratě označil za sportovnější, začátečníci si zde moc neužijí.

Sněhové podmínky:

Sněhu na ledovci dostatek, udávaná výška 320 cm asi odpovídá, v údolí u dojezdu sjezdovek 150 cm, ve čtvrtek při našem příjezdu napadlo asi 10 cm nového. V noci se dokonce ledovec zasněžuje, proto byl kvalitnější sníh mimo ledovec.
Celé 3 dny mrazivé počasí, které gradovalo -20 st. v neděli + místy mrazivý vítr.
Ledovec převážně slunečný, pod 2 500 m n. m. většinou mraky a tím pádem horší viditelnost.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí vás do střediska vyveze metro, jehož délka je téměř 5 km a za 8 min. překoná kilometrové převýšení. Na něj navazuje kabinka pro 6 osob, která vás vyveze do centra dění Eissee do výšky 2 800 m n. m. Ledovec obsluhuje krytá 6sedačka, vedle ní stará dvojka nejezdila. Na protější Alteck se dostanete 4sedačkou bez bubliny. Nejpomalejší lanovkou je stará 2sedačka, která obsluhuje červenou č. 7 a modrou č. 5. Poslední 4sedačka, která je pomalejší, obsluhuje nejníže položenou sjezdovku č. 12. Páteřní kabinka rychlá a pohodlná, totéž platí o 6sedačce na ledovci. Zbytek průměrný.
Největší restaurace Panorama restaurant Eissee se nachází ve výšce 2 800 m n. m., je prosklená a s výhledem do údolí.
Další příjemná menší chata Duisburgerhütte je na černé sjezdovce a byla naše nejoblíbenější. Další chata Weissehaus se nacházela u horní stanice modro-červené sjezdovky.
U metra byl ještě hříbek, kde se dalo zahnat žízeň...

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost vcelku nízká, více lidí v pátek. Sobota a neděle volnější. Nikde se nečekalo víc než 2 min, jen při příjezdu metra menší fronta na kabinku.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvit a poobědvat se dalo v areálu na 3 místech, u metra navíc apres stan.

Doprava do střediska a parkování:

Bydleli jsme kousek pod ledovcem ve vesničce Innerfragant, která je vzdálena 1,5 km. K metru jsme dojížděli autem, ale fungoval i skibus. Cesta z Brna přes Vídeň, Mürzzushlag, Bruck an der Mur, Murau, Gmund a Flatach zabrala lehce přes 6 hod., při občasným sněžením a vzdálenosti 530 km.
Zpět jsme jeli spodem po dálnici přes Villach a Graz, cesta sice o málo delší, ale časově nastejno.

+ plusy

 • Pěkně široké sjezdovky
 • Sněhová jistota
 • Hory a výhledy
 • Méně lidí
 • Rozšíření skipasu

- mínusy

 • Přístup jen metrem
 • Horší dostupnost
 • Možnost horšího počasí
 • Pro někoho méně sjezdovek
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17. - 19.11.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Začátek sezóny je konečně tady a tentokrát už v půlce listopadu - paráda! Nechal jsem se po letech zlákat a zkusil na jednu zimu zainvestovat za výhodných podmínek do sezónky Gopass . To má výhodu především právě ve včasném startu sezony na Mölltalském ledovci, mimochodem jednom z nejmenších a také ...

05. - 08.05.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na poslední lyžovačku vyrážíme autem ve čtyřech na ledovec a když je ten prodloužený víkend, tak hned na 4 dny. A bylo to velmi povedené zakončení lyžařské sezóny v klasickém jarním počasí, kdy se po ránu lyžuje na zmrzlé podložce, která časem změkne až po jarní firn, který byl především na dojezdu ...

05.05.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na poslední lyžovačku této sezóny vyražíme s bandou kamarádů jako každý rok na Mölltal. Podmínky jsou zatím velmi dobré. Sněhu je všude dost, svítí sem tam slunce, v noci trošku mrzne, tak je to hlavně dopoledne velmi dobré - jarní lyžování s velmi malým počtem lyžářů. Ještěže jsou tady nějaké ski kluby z Evropy, jinak by se zde i člověk bál... Co mě štve, tak to je opět zavřená lanovka na Alteck, i když tam je sněhu dost. Tak snad o víkendu bude lanovka otevřená. Skol!

11.04.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Pokud jsem dal v minulém reportu pět hvězdiček, dnešní všední den na Mölltaleru by si zasloužil šest. Ale není všechno zlato, co se třpytí, byla tady i drobná negativa. Popořádku tedy, začnu zalidněností a počasím - ta byla velmi nízká a počasí mrazivé, polojasné. Od toho se odvíjel i stav sjezdovek, které byly perfektně upraveny a vydržely v dobrém stavu až do samotného konce včetně prudkých pasáží. Sníh prašanový, ze začátku lehce zmrzlý, pak polevil. Čekací doby žádné, prostě jste přijeli k LD a rovnou jste jeli a více méně jste na sedačce byli sami. Bohužel vlekaři to tak nějak tušili a některé LD oproti prodlouženému víkendu nespustili, konkrétně čtyřsedačky Alteck, Schwarzkopf a dvojsedačku 3000er. Zrovna tak na občerstvení byla k dispozici pouze centrální "tácárna". Metro jezdilo poloprázdné a parkoviště vypadalo podobně. Cesta k parkovišti uklizená bez sněhu, štěrkovo-hliněné parkoviště je zdarma. Byť byly některé části omezené, nekazilo to celkový dojem z lyžování.

10.04.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Předpověď na Velikonoční pondělí slibovala na Mölltaleru pěkné počasí a skutečně se tak i vydařilo. A nejen počasí, ale i sjezdovky byly velmi dobře upravené, sněhu hodně, žádné kamínky, žádná hnědá místa. Mohly za to především nízké teploty a sněhové srážky, které se v Korutanech prohnaly o velikonočním víkendu. Na pondělí z této nadílky rolbaři připravili téměř všechny sjezdovky v areálu (viz předchozí report od Sparťana). Modré sjezdovky vydržely až do konce, u červených a černých se zejména v prudších pasážích dělaly muldy. Některé modré by asi u nás byly ohodnoceny spíše jako červené, možná černé. :-) Zalidněnost byla větší, zřejmě důsledek pěkného počasí a velikonočního volna. Klasicky po každém příjezdu metra se tvořily hloučky, fronty u LD byly tak do pěti minut. Občerstvení otevřené vše, s frontami přes poledne. Otevřeno bude do konce května a má zase celý týden sněžit! :-)

02. - 04.03.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Třídenní lyžování na ledovci bylo jako na houpačce, a to kvůli počasí, kdy první den byla všude jen neprostupná mlha, v pátek bylo již kromě nejvyšších partiích polojasno a sobota byla perfektní slunečný den s velmi malým počtem lidí v areálu. To byla třešnička na dortu až na to, že nebyly v provozu...

02.03.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na část jarních prádnin vyrážím s rodinou na několik dní na Mölltalský ledovec za dobrou lyžovačkou, ale dnes to byla velká hrůza. Počasí vůbec nepřálo, po celý den bylo zataženo, lehce sněžilo, celkem foukalo a hlavně viditelnost byla skoro nulová! Bylo vidět na pár metrů před sebe, děs! Proto byla taky v provozu jen kabinková lanovka Eisseebahn a k ní dvě sjezdovky č. 9 a 10 směřující od restaurace Eiseee k podzemní dráze. U ní se dalo ještě lyžovat na dvou velmi krátkých vlecích. Zbytek byl zavřený! Lyžování nestálo za nic, bylo to jen o to bez úrazu se dostat po sjezdovce dolů. Většina lidí byla skoro po celý den ve velkokapacitní restauraci Eissee, kde bylo dosti plno a i naše banda tam strávila velkou část dne, kdy mě to celkem levné lyžování stálo najednou o dost více peněz, než jsem čekal, a to jsem kupoval skipas za 30 euro dospělý a juniora za 25 éček, ale již v listopadu. Jinak stojí celodenní prermice na kase 59 euro.

12.02.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mikels
 • hodnocení:

V současné době máme jarní prázdniny, a protože při jejich plánování v lednu byly podmínky pro lyžování na dvě věci, rozhodl jsem se pro jistotu ledovce a pořádného lyžování. Navíc je tu možnost využití Gopassu. V předprodeji jsem zahlédl cenu na Mölltalský ledovec za 39 euro. Já se však rozhodl až ...

18.12.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

V předvánočním shonu volíme únik do Rakouska a je to jako vždy dobrá volba! S otevřením ledovcového areálu si letos vzhledem ke sněhovým podmínkám dávali pořádně na čas, a tak se otevřel zhruba jen týden před ostatními neledovcovými areály. Ale za poměrně krátkou dobu je v provozu již většina areálu...

03. - 04.05.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Lyžařskou sezónu ukončuji po půl roce tam, kde jsem ji na konci října začínal, a to na ledovci. Byly to dva velmi povedené dny za krásného slunečného a lehce mrazivého počasí a hlavně již bez lidí. Dávám ale jednu vločku dolů za to, že jezdila velmi pomalu šestisedačka na ledovci, a to hlavně po rán...

18.03.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Konečně bez testů, certifikátů i roušek, konečně zas na Mölltalu! A i když nebylo počasí úplně bez mráčku, jak být mělo, bylo to zatím nejlepší ježdění sezóny na úplně prázdných svazích okořených saharským pískem.

18. - 20.02.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Půďa55
 • hodnocení:

Skvělá lyžovačka bez front a s Gopassem za skvělou cenu. Díky malé návštěvnosti jsou sjezdovky i v pozdním odpoledni bez ploten a nakupeného sněhu. Sjezdovky z nejvyšší lanovky jsou krásně široké a nabízí prvotřídní lyžovačku. Překvapivě nebyly kvůli sněhu otevřeny všechny sjezdovky. Čekal bych, že na konci února bude všude sněhu dost, bohužel tomu tak nebylo. Vajíčko pro šest lidí doplňuje krytá šestisedačka mířící na vrchol ledovce. Zbytek jsou nekryté sedačky, na kterých dokáže člověk pěkně vymrznout. Zázemí na vrcholu vajíčka skvělé: zamykatelné skříňky za euro, bar, restaurace, prosluněná terasa. Jediná chvíle, kdy jsme čekali na vlek bylo po vystoupení z Expresu. Od té doby se ta hrstka lidí rozmístila po areálu tak, že jsme nečekali déle než dvě minuty. Jídlo na vrcholu kvalitní, díky Gopassu lze ušetřit nemálo eur. Na baru pracují i Češi, tak se dá domluvit a posmát v rodném jazyce. Skibusy jezdí pravidelně, parkoviště velké.

20. - 21.11.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Vynikající předpověď počasí nás opět vylákala vyrazit do Korutan. Ten nápad jsme ovšem evidentně nedostali sami a na ledovci to vypadalo jak na sjezdu V4 doplněném o další pozvané státy. Jinak krásný víkend tak trochu kazila obrovská návštěvnost ještě umocněná v pátek ohlášeným lockdownem pro celé R...

28. - 29.10.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Začátek nové a snad delší lyžařské sezóny než té minulé je konečně tady. Mölltal navštěvuji poprvé a mám velmi smíšené pocity. :-? Byl jsem velmi nadržený na první lyžovačku, ale kromě fantastického slunečného počasí 8-) a permice za hubičku jsem celkem zklamaný. :-| Moc lidí, málo sněhu, v provozu ...

10.07.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Cesta z jadranského pobřeží nás nalákala na to se i v červenci sklouznout. A tak se přihodilo, že v pátek jsme chillovali u moře a v sobotu zakrojili oblouky na ledovci... Nebyl to lyžařský výstřel do vesmíru, ale příjemné a osvěžující sklouznutí rozhodně ano.

28.05.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Na ledovec jsme dorazili až před 11. hodinou. Po předchozím dni, kdy jsme raftovali na řece Möll, nějak nebyla síla vstávat na první "metro". I přesto jsme najezdili stejnou porci jako ve středu od rána. Počasí bylo dnes krásné jak dole v údolí, tak nahoře na ledovci a to po celý den.

26.05.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Po sedmi měsících se ocitáme opět na svazích našeho domácího ledovce. Ze zataženého Flattachu vyjíždíme vzhůru za vidinou lepšího počasí. Jako obvykle se ráno mění v dostihové závody s časem o to stihnout první metro v 8 hodin. To se nakonec daří, i když je to o prsa korejské ženy - nikoli časově, a...

22.10.2020  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

"Gletscher live": píšu svůj šestý díl, a to s dalšími opatřeními, které by měla zabránit šíření covidu. Osobně bych býval netipoval, že během října a za krásného počasí odlyžujeme na ledovci téměř celý týden. Společně doufejme, že tato sezóna bude delší než loňská, Rakušané pro to dělají opravdu hod...

21.10.2020  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Máme tu pokračování seriálu z korutanského ledovce, které už bychom mohli nazvat "Gletscher live". Ač se to nemusí zdát, každá návštěva přináší něco nového...

19.10.2020  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Čtvrtá návštěva Mölltalu při našem pobytu v Korutanech sice přinesla zatím nejlepší lyžařské podmínky, ale zároveň nejvíce lidí a mezi nimi více neohleduplnosti na parkovišti i při nástupu do lanovky.

Další reporty ze střediska: Mölltaler Gletscher

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

SNOW tipy

Výška sněhu 80 cm
Otevřené lanovky a vleky 2 z 4
Otevřené sjezdovky 3 z 5