SNOW tour 2018: Karolinka from SNOW.cz on Vimeo.


Hlavní sjezdovka měří kolem 1 000 m a je obsluhovaná kotvou. Na mapě ji sice najdete jako červenou, ale v horní části sjezdovky je označená pasáž s černým profilem. Tu je však možné objet mírnějším lesním traverzem.


Sjezdovka se zhruba v první třetině začne rozšiřovat a s lehkými terénními zlomy doveze po přehledném červeném sklonu lyžaře až k vleku.


Po straně sjezdovky je vybudovaný nejdelší snowpark v Beskydech s pestrou škálou překážek. Jezdci si tu můžou zařádit na několika velkých skocích, straight boxech, railech a dalších vychytávkách. Snowpark je každý den upravován, má vlastní osvětlení a patří k nejlepším na Moravě.


Místní školička pro nejmenší sice patří k těm menším, ale na první krůčky na lyžích bohatě stačí. Součástí parku je slalom z kreslených postaviček, branka na podjíždění a dětský vlek. Jedna hodina lyžařské lekce s instruktorem vyjde na 350 Kč a v ceně je vstup do parku.


Karolinka má i jedinečnou gastronomii. Restaurace U vleku se letos pyšní novou kuchařkou se zkušenostmi ze zámoří, takže jídelníček se hemží novými názvy jídel a také se každý den mění. Denní nabídka se skládá z polévky, čtyř hlavních jídel a dezertu. Vybrat si můžete třeba asijské nudle (129 Kč), rib eye steak (129 Kč) nebo krkovičku s pepřovou omáčkou (159 Kč).


V zázemí Karolinky vedle restaurace a parkoviště je i půjčovna lyží s možností servisu. Zapůjčení lyžařského kompletu (lyže, boty, hole) vyjde na celý den na lidových 350 Kč, top lyže pak na 370 Kč. V případě potřeby vám tu provedou i servis na počkání (broušení hran a voskování stojí 250 Kč).
Karolinka v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 hod 41 min
Celodenní skipas dospělí     450 Kč
Celodenní skipas děti (7-12 let)     380 Kč
Provozní doba     8:30–16:00
Večerní lyžování     17:30– 20:30 (od středy do soboty)
Večerní skipas dospělí (3 h)     350 Kč
Večerní skipas děti (3 h)     300 Kč
Webové stránky střediska     http://www.skikarolinka.cz
Parkování     zdarma s kapacitou 200 místPartneři SNOW tour:


V Karolince jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.