V Kunčicích je na výběr až 8 různých variant sjezdu - čtyři modré, tři červené a ještě lehký freeride. Sjezdovky jsou širší, než je u nás zvykem, takže i velmi přehledné a zdatní lyžaři se tak nemusí příliš omezovat.


Nejvíce baví červená sjezdovka pod lanovkou. Je to zároveň nejprudší sjezdovka v Kunčicích, a dost široká.


Vedle červené sjezdovky bývá postavena boulová trať, avšak kvůli jarnímu počasí na tuto parádičku již nejsou vhodné sněhové podmínky, a tak je tu postaveno aspoň pár skoků pro lehký trénink.


Ti, co mají radši klidnější jízdu, směřují do levé části areálu, kde se nachází modré tratě. I tak si můžete vybrat, zda se necháte vytáhnout vlekem, nebo lanovkou.


Lyžařská škola disponuje vlastním lanovým vlekem a cvičným svahem se slalomovými zvířátky.


Vedle lyžařské školy najdete také menší hřiště pro děti s prolézačkami a houpačkami a dále bufet nebo "odpočívárnu", kde můžete v klidu a teple posedět, posvačit a třeba i zahrát stolní fotbálek.


Nechybí ani ski servis a půjčovna s příjemnou a ochotnou obsluhou. Zapůjčení lyžařského nebo snowboardového kompletu na jeden den vyjde na 300 Kč.


Po lyžování jsme nemohli vynechat apres-ski Kulaťák, který se nachází 100 metrů pod výstupem hlavní lanovky Triangl - nabídnou vám zde alko, nealko i něco malého na zakousnutí. S bombardinem si můžete sednout do sedacich polštařů hned vedle baru.


Na oběd zajděte do hospůdky u Rumařů, která je naopak dole u hlavní lanovky. Objednat si můžete oblíbený smažený sýr s hranolky i hotová jídla, které se pohybují kolem 120 Kč.
Kunčice v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h
Celodenní skipas dospělí     450 Kč
Celodenní skipas děti (do 12 let)     380 Kč
Provozní doba lanovky     8:30 – 16:00
Webové stránky     www.skikuncice.cz
Parkování     bezplatné u areáluPartneři SNOW tour:


V Kunčicích také proběhla akce SNOW tour kde jste mohli otestovat lyže FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky "KOMPERDELL"https://ww­w.fischer-shop.cz/lyzarske-hulky?vyrobce%5BKom­perdell%5D=on, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.