Engelberg leží na konci stejnojmenného údolí ve výšce 1 050 m nad mořem a v současnosti patří k jedné z nejvyhledávanějších švýcarských destinací. Začátky turistického využívání Engelbergu spadají do roku 1739, kdy byl Titlis poprvé zdolán. V letech 1818 a 1826 byla původní stezka do Engelbergu nahrazená cestou, sjízdnou koňskými povozy. Od roku 1861 měl Engelberg pravidelné spojení se světem poštovním dostavníkem a v roce 1883 byl v Engelbergu založen Spolek pro lázeňství a cestovní ruch. Významným milníkem bylo zprovoznění železnice z Stanstadu do Engelbergu v roce 1898.


První lanovkou v Engelbergu byla pozemní lanovka na Gerschnialp z roku 1913 – v provozu je dodnes


Nedlouho poté se v Engelbergu začala psát historie lanové dopravy, když byla v lednu roku 1913 zprovozněna pozemní lanovka z Engelbergu na Gerschnialp. Tato lanovka je mimochodem, byť po dílčích modernizacích, v provozu dodnes. V roce 1927 následovala již visutá lanovka k jezeru Trübsee, kterou postupně doplňovaly další úseky, až byl v roce 1967 lanovkou dosažen vrchol Kleintitlis (3 076 m n. m.). Proslulým se Titlis stal v roce 1992 díky nahrazení horního úseku na Kleintitlis speciální kyvadlovou lanovkou s otáčejícími kabinami s výstižným názvem Titlis Rotair, kde se podlaha kabin pro cestující velmi příjemným a téměř nepostřehnutelným tempem otočila během pětiminutové jízdy o 360 stupňů a umožnila tak v pravém slova smyslu panoramatický výhled na okolní štíty a ledovce. Podlahou kabin otáčel malý elektromotor napájený z baterie, která se automaticky dobíjela, když běhoun kabiny ve stanici najel na elektrické kontakty. Dodavatelem technologie se stala firma Garaventa, 80místné kabiny kruhového průřezu byly dílem firmy CWA. V roce 2014 prošel Titlis Rotair další rekonstrukcí, kdy bylo největší změnou pořízení nových moderních celoprosklených panoramatických kabin, opět od firmy CWA. Na rozdíl od těch původních se již otáčejí celé a ne jen jejich podlaha, což je vykoupeno jejich mírně sníženou kapacitou na 74 osob. Lanovka Titlis Rotair se stala především pro japonskou a indickou klientelu obrovským lákadlem a Titlis se díky tomu dostal mezi nejatraktivnější výletní cíle Švýcarska.


Původní kabina lanovky Titlis Rotair z roku 1992 při vjezdu do horní stanice


Ani v následujících letech však provozovatel místních lanovek nezaspal a zahájil kompletní modernizaci celé páteřní osy z Engelbergu. V roce 2015 byla zprovozněna moderní dvouúseková osmikabinková lanovka firmy Doppelmayr/Ga­raventa z Engelbergu přes Trübsee až na Stand, čímž se značně zkrátila doba přepravy a odpadlo i přestupování ve stanici Trübsee. Na úseku Engelberg–Trübsee byla nahrazena 6místná kabinková lanovka z roku 1984 (na rozdíl od ní se již na Gerschnialp nenachází mezistanice, čímž se i napřímila trasa), na úseku Trübsee–Stand pak nová lanovka vede paralelně se stávající kyvadlovou lanovkou, která zůstává v zimní sezóně i nadále v provozu. Zajímavostí je průjezdná mezistanice na Trübsee, která je řešena jako částečně podzemní. A konečně rekonstrukcí prošla i ledovcová šestisedačková lanovka Ice Flyer, která obdržela nové moderní sedačky s bezpečnostní zábranou. Tato sedačková lanovka jezdí také i v létě a umožňuje si vychutnat z otevřených sedaček „přelet“ nad ledovcem s jeho až 10 metrů hlubokými trhlinami. Pro rok 2019 je plánována náhrada odpojitelné dvousedačkové lanovky Leitner na Engstlenalp (která vznikla mimochodem v roce 1994 přestavbou z neodpojitelné dvousedačky za využití původních příhradových tubusů podpěr) novou šestisedačkou firmy Doppelmayr/Ga­raventa.


Nová moderní futuristická kabina lanovky Titlis Rotair pojme 74 osob


Titlis samozřejmě láká i na celou řadu atrakcí. Mezi nejnovější patří 100 m dlouhý a jen metr široký visutý lanový most zvaný Titlis Cliff Walk, který spojuje komplex horní stanice lanovky Titlis Rotair s horní stanicí lanovky Ice Flyer – jde o nejvýše položený visutý most v Evropě. U dolní stanice lanovky Ice Flyer se nachází celoročně provozovaný snowpark. Kromě Ice Flyeru se snowparkem nabízí vrchol Titlisu celou řadu dalších aktivit, jako je ledovcová jeskyně se 150 m chodeb, obnovená v roce 2004, 180 m dlouhý tunel s vyhlídkovým oknem v jižní stěně Titlisu nebo ne méně než sedm restauračních provozů v budově horní stanice a v její blízkosti. Na závěr si můžeme vychutnat tří a půl kilometrový sjezd na Trotti Bike z Untertrübsee zpět do Engelbergu.


Horní stanice šestisedačkové lanovky Ice Flyer, která vede vysoko nad ledovcem