Kronplatz: nové muzeum fotografie Lumen

Přímo na vrcholu Kronplatzu vyrostlo přes léto nové muzeum – Dům horské fotografie. Uvnitř se na 1800 m2 potkává fascinující svět starých fotek hor s digitálními inovacemi. Ty pocházejí od fotografů z celého světa. V budově se budou konat také dočasné výstavy. „Dům“ v nadmořské výšce 2265 metrů nad mořem poslouží jako místo konání konferencí (až pro 150 lidí), zajímavá bude i restaurace AlpiNN, kde se o kvalitu gastronomie postará tříhvězdičkový michelinský kuchař Norbert Niederkofler. Okna restaurace nabídnou neuvěřitelný výhled na Dolomity, které jsou na seznamu UNESCO.


Lyžařské rezorty Haideralm a Schöneben propojí lanovka

Menší lyžařská střediska Haideralm/Malga S. Valentino a Schöneben/Belpiano v region Vinschgau/Val Venosta propojí v letošní sezoně desetimístná lanovka. Shora se nabídne krásný výhled na jezero Reschen/Reschia, z nějž ční věž kostela, poslední pozůstatek údolí, které zatopila přehrada. Obě propojená střediska nyní nabídnou 60 kilometrů sjezdovek.


Novinky v lyžařském ráji Tre Cime Dolomity

Jedním z nejprogresivnějších lyžařských středisek v Alpách je Tre Cime Dolomity. I letošní sezonu zde „pokřtí“ několik novinek - například šestisedačku Mittelstation s vyhřívanými sedačkami a bublinou, která nahradí dvousedačku operující zde 40 let. Přibyly tak dvě nové sjezdovky – jednoduchá modrá alternativa k existující sjezdovce Kristlerhang a nová trať z vrcholu Croda Rossa k Signaue. I ta je označená modrou barvou a umožní vychutnat si krásný carvingový oblouk. Rodiny s dětmi ocení dvě nové dětské sjezdovky se zábavnými prvky (jedna na Croda Rosse a druhá na Monte Elmo) a pak si mohou zajít na oběd do nové horské chaty Zin Fux.


Seiser Alm slaví osmdesáté výročí

Středisko Seiser Alm/Alpe di Siusi, které se orientuje na rodiny s dětmi a je propojené Val Gardenou, si letos připomíná 80 let od chvíle, kdy se zde rozjel první vlek. Byly to vlastně takové sáňky, které vyvážely lyžaře nahoru. Bude se zde slavit! Například retro závodem Nostalgia Jamboree, který se koná 2. února 2019 na sjezdovce Panorama. Nebudou chybět ani lyžařské Nostalgic ski shows, které se konají 2. ledna, 6. února, 6. března a 3. dubna 2019. Vždy od 16.30 hodin.


Michelinský brunch v Alta Badii

Pokud máte rádi dobré jídlo, zatrhněte si v diáři 17. prosinec 2018. To se bude konat v Alta Badii, středisku v samém srdci Dolomit, brunch, který připraví tři michelinští kuchaři kralující právě tomuto údolí. Akci organizuje Norbert Niederkofler, jediný italský držitel tří hvězd a s přípravou mu „pomohou“ dvouhvězdičkový Matteo Metullio z restaurace La Siriola a Nicola Laera z restaurace La Stüa de Michil. Akce se koná ve slavném klubu Moritzino, který leží v nadmořské výšce 2100 metrů. Brunch je součástí Taste of skiing, kdy na horských chatách přímo na sjezdovkách Alta Badie budou vařit michelinští kuchaři z celé Evropy. Ten se koná během Světového poháru.


Světelná a hudební show Natalie v Brixenu

V Brixenu/Bressanone, který známe díky exilu K. H. Borovského, začne jako každý rok zimní sezona a adventní čas velkou světelnou show. Bude se konat od 22. listopadu do 6. ledna na nádvoří Hofburgu v centru města. Je inspirovaná světem muzikálů. Každý rok se na světelnou show přijde podívat 150 tisíc návštěvníků. www.brixen.org/…al-show.html


Nové ubytování: Challety Stern v lyžařském středisku Rosskopf

V lyžařském středisku Rosskopf/Monte Cavalo vyrostlo přímo na sjezdovce sedm nových a krásných challetů Stern. Ke stavbě byly využity přírodní materiály a dbalo se zde na obnovitelnost energií. Součástí je i wellness areál, lyžařský bar a restaurace Sternhütte. Středisko Rosskopf má 17 kilometrů tratí a letos i novou sjezdovku vedoucí až do údolí. Najdete ho hned u malebného městečka Sterzing/Vipiteno za Brennerským průsmykem.


Další informace o Jižním Tyrolsku najdete zde:
www.suedtirol.info/cs
www.facebook.com/jiznityrolsko
www.instagram.com/suedtirol