Tisková zpráva lyžařského areálu Monínec.


Lyžovat se na Monínci zatím bude na 600 metrů horní části Hlavní sjezdovky a v dětském skiparku, který je umístěn pod Hotelem Monínec a dependance Nová Javorka. Postupně se budou v areálu zasněžovat obě sjezdové trati. Hlavní sjezdovka je dlouhá 1,2 kilometru a Hotelová 170 metrů.

Areál návštěvníkům od 17. listopadu nabídne denní lyžování od 9.00 do 16.00 hodin a večerní od 18.00 do 21.00 hodin. Denní lyžování bude zpočátku k dispozici od pátku do neděle a večerní od úterý do soboty. V ostatní dobu bude areál k dispozici především tréninkům mládežnických družstev Svazu lyžařů ČR.


„Pokud nám to počasí umožní, pokusíme se otevřít celou Hlavní sjezdovku ještě před vánočními svátky. Už nyní si lze ale na její horní části zajezdit jak v rámci večerních, tak pátečních či víkendových lyžování. Postupně budeme provoz spouštět i v ostatní dny. Ceny základních skipasů přitom zůstávají stejné, jak tomu bylo v minulé sezóně,“ říká Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec.

Do nové zimní sezóny Areál Monínec investoval celkově 69 milionů korun. Jednalo se například o tři nová zasněžovací děla, která byla osazena u Hlavní monínecké sjezdovky. Prostor u horní stanice lanovky byl navíc díky novým terénním úpravám vylepšen a poskytne tak příjemnější možnost vystupování.


K dalším změnám nastávající lyžařské sezóny patří přemístění školního skiparku na levou část svahu, díky čemuž zde bude pro výuku také větší prostor. Svah bude vybavený jezdícím pásem a navazujícím vlekem poma a novou menší budovou, která bude sloužit jako zázemí a dále i jako půjčovna pro tuto školu.

V rozšířené budově M2 u dolní stanice lanovky bude nová půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport, včetně menší prodejny. Součástí této budovy bude pak i herna pro děti, kde bude také možnost služby jejich hlídání.

Největší investice, ve výši 40 milionů milionů korun, byla do nové dependance Nová Javorka, jež leží v sousedství Hotelu Monínec a nahrazuje původní Penzion Javorka. Nová Javorka poskytne kvalitní ubytování až pro 54 osob, včetně hendikepovaných. Bude zde také konferenční místnost a zázemí pro horní lyžařskou půjčovnu a lyžařskou školu.


Areál opět umožní zvýhodněné lyžování všem, kteří si skipasy koupí on-line. Zatímco u pokladny bude stát celodenní skipas v hlavní sezóně 595 korun, přes e-shop zájemce zaplatí o 50 korun méně. Dětský skipas bude stát u pokladny 480 a přes e-shop 430 korun. Ještě výhodněji mohou návštěvníci skipasy pořídit v předsezóně, která trvá od 17. listopadu do 7. prosince a vedlejší sezóně, tedy v termínu mezi 8. až 21. prosincem. V předsezóně stojí celodenní skipas u pokladny 485 a v e-shopu dokonce jen 440 korun. Za děti je to pak 385, respektive 345 korun. Ceny ve vedlejší sezóně činí 515 pro dospělého a 405 korun za dětský skipas. Přes e-shop zájemci v tom případě zaplatí jen 465 a 365 korun.


Další informace včetně kompletního ceníku skipasů naleznete na www.moninec.cz!