Toyota vstoupila do světa sportu rázně tím, když před několika lety podepsala dlouhodobý kontrakt (do r. 2024) s MOV, který se od 1. 1. 2019 zrcadlí i v Česku, kde Toyota střídá pro změnu značku Škoda. Vstup Toyoty do lyžování tak dost pravděpodobně souvisí – vedle marketingové sázky na sport – i s jejími aktivitami v ČOV.

Dá se zároveň spekulovat, že změna souvisí i s letní krizí kolem Ester Ledecké. Ačkoli konkrétní informace z jednání zůstaly skryty pod pokličkou, exkluzivita Audi předpokládala, že Svazem sdružení sportovci budou kopat společně za jeden tým bez ohledu na individuální požadavky aktuálně populárních sportovců.


Kompletní znění tiskové zprávy SLČR:

Novým hlavním partnerem Svazu lyžařů České republiky se od začátku roku 2019 stává společnost Toyota Central Europe-Czech. Svaz lyžařů tak po čtyřech letech mění partnera z oblasti automobilového průmyslu a s ním také flotilu vozů.

Partnerství se značkou Toyota zajistí všem úsekům Svazu lyžařů ČR dostatečný počet vozů, které budou určeny především pro pokrytí potřeb všech reprezentačních týmů. Společnost Toyota dále plánuje tuto spolupráci postupně rozšiřovat, mimo jiné v oblasti podpory lyžování dětí a mládeže. Spolupráce s touto prestižní automobilovou značkou se týká všech disciplín svazu s výjimkou úseku běhu na lyžích, který má dlouhodobě vlastního automobilového partnera.

„Jsme velice rádi, že se společnost Toyota rozhodla svou budoucnost spojit právě s lyžováním. Naši reprezentanti se budou moci spolehnout na nový vozový park, který jim při zdlouhavých cestách za závody a tréninky nabídne potřebný komfort,“ říká prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Sobotka. „Pevně věříme, že se spolupráce bude vyvíjet k oboustranné spokojenosti a značka Toyota bude díky výkonům českých lyžařů a snowboardistů co nejvíce na očích veřejnosti,“ dodává.

Součástí partnerství Svazu lyžařů ČR a značky Toyota bude také vznik Toyota Ski Teamu, který bude složen z elitních českých lyžařů a snowboardistů v čele s hlavními současnými hvězdami a olympijskými vítězkami Evou Samkovou a Ester Ledeckou.

„Jsme opravdu rádi, že jsme dostali příležitost stát se hlavním partnerem Svazu lyžařů ČR, obzvlášť v současné době, kdy lyžařské disciplíny zažívají obrovský rozmach a podporu veřejnosti. Toto partnerství logicky navazuje na naše stále se rozšiřující aktivity v oblasti sportu v České republice a podtrhuje naši snahu podpořit rozvoj široké základny budoucích šampiónů, která je pro výsledky českého lyžařského týmu a sportu vůbec zcela zásadní,“ říká Martin Peleška, ředitel Toyota Central Europe-Czech.