SNOW tour 2019 - Pejo from SNOW.cz on Vimeo.


V Peju začínáme výjezdem vajíčkem a posléze velkou kabinou až do nevyššího bodu areálu, tedy do výšky 3 000 m. Odtud se spouští červená sjezdovka, která vás ve sportovním duchu dovede do mezistanice, odkud můžete bez přerušení pokračovat až do údolí (1 400 m), takže o výškové metry tu není nouze. Horní část této sjezdovky je v prosinci většinu dne ve stínu, takže na vás čeká tvrdá a poměrně prudká pista, díky dostatečné přehlednosti máte ale nad jízdou i potřebnou kontrolu.


Sjezdovky v „druhém patře“ areálu se v drtivé většině červenají, takže jde o svižné přehledné tratě, které obsluhují dvě sedačkové lanovky. Mou nejoblíbenější sjezdovkou se stala červená pista pod vrcholem Cima Vioz, která přímo vyzývá k rytmickému carvování po celé své délce a jedna jízda na ní rozhodně nestačí.


V nejvyšším bodě areálu leží aktuálně okolo 180 cm sněhu a už v prosinci je většina sjezdovek otevřená včetně sjezdu do údolí po hravé členité červené. Na otevření zatím čeká snowpark, který tu však v hlavní sezoně bývá velmi pestrý.


Plně v provozu je také dětský park na vrcholu Tarlenta 2000, který obsahuje dva pojízdné pásy a na dění v něm je krásně vidět z terasy vedlejší restaurace, takže máte děti pod kontrolou i při odpolední kávě.


V Peju najdete hned několik vyhlídkových bodů, některé i s možností posezení. Kromě výhledu z Tarlenta 2000 a z nejvyššího bodu ve 3 000 metrech si nenechte ujít ani vyhlídku pod vrcholem Cima Vioz, kde si můžete i odpočinout na lavičkách.


Na oběd si můžete zajít do typického italského „rifugia“, a to buď do Doss dei Cembri nebo do rifugia Scoiattolo, kde jsme neodolali tradičním lasagním.V Peju jsme byli ubytovaní v Residenci Arnica, která nabízí zařízen apartmány a wellness se saunou a je v nabídce cestovní kanceláře Nev-Dama.


Pejo v kostce:

Vzdálenost z Prahy     7 h 43 min
Celodenní skipas dospělý     37 eur
Celodenní skipas mládež     26 eur
Celodenní skipas děti     19 eur
Webové stránky ubytování     www.nev-dama.cz
Webové stránky střediska     www.skipejo.it


Partneři SNOW tour:


V Peju se ve spolupráci s cestovní kanceláří NEV DAMA odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.